7 nejlepších citátů z Našich zakázaných vášní

Píše se rok 1926 a krvavý konflikt mezi dvěma gangy barví ulice Šanghaje do ruda. V srdci chaosu je osmnáctiletá Juliette Caiová, která má převzít roli dědičky Šarlatového gangu. Proti němu stojí Bílé květy – rivalský gang pod vedením otce Romy Montagova, Juliettiny někdejší lásky. Když však gangstery na obou stranách posedne šílenství, musí se Juliette a Roma společně postavit nadpřirozenému zlu. Jinak už brzo nebude žádné město, kterému by mohli vládnout.

Láska i nenávist mohou být silnější než osud. Co zvítězí tentokrát? Naše zakázané vášně jsou desátým HumbookTipem.

Zůstala jen Juliette s rukou položenou na chladnoucím těle.
Zůstala jen Juliette s tíhou svých hříchů na srdci.

Cítila… naději. A naděje byla nebezpečná. Naděje byla nejzákeřnější zlo ze všech, emoce, která dokázala vzkvétat v Pandořině skříňce mezi utrpením a nemocemi a žalem – a co dokáže přežít ve společnosti s tak ostrými zuby, pokud to nemá vlastní příšerné drápy?

Nikdy to není tak jednoduché, aby existovala jediná pravda. Nic nikdy není tak jednoduché.

Všichni byli příšerní, bezcitní, plní nenávisti, ale taková byla i Juliette. Nepatrný rozdíl spočíval v tom, že Juliette byla zároveň opatrná a dávala si velký pozor, kolik nenávisti nechá vyklouznout na povrch a do jaké míry se jí nechá vést.

I země snů se občas potřebuje probudit.

„Astra inclinant,“ šeptal do větru, tak srdceryvně upřímný, i když pronášel citát v latině, „sed non obligant.“ Hvězdy nás navádějí, ale nesvazují.

Ničíš mě, a pak mě líbáš. Zavdáš mi důvod tě nenávidět, a pak důvod tě milovat. Je tohle lež, nebo pravda? Je to trik, nebo ke mně napřahuje ruce tvoje srdce?

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *