7 nej knih s pomalou romantikou

Pomalé romantiky není nikdy dost! První várku tipů jsme vám dali tady a přinášíme i další nálož příběhů, kde můžete sledovat, jak se jednotlivé vztahy postupně vyvíjí, jak se hlavní postavy poznávají a jak se postupně mění jejich city – občas je taky zábava sledovat, jak některým postávám pořád nedochází, že jsou do toho druhého zamilované, i když vy to vidíte už tak čtyřicet stránek!

Juliette a Roma z Našich zakázaných vášní od Chloe Gong by vám mohli vyprávět o tom, jaké to je žít v Šanghaji ve dvacátých letech minulého století. A také jaké to je být součástí gangu. Znají se od mala, ale soupeření jejich rodin je rozděluje. Až společný nepřítel je donutí spojit síly a díky tomu opět vyplují napovrch potlačované pocity.

Když vás váš bývalý šéf, kterého máte v telefonu uloženého jako Miranda (Priestlyová z Ďábel nosí Pradu) požádá o ruku, aby ho nedeportovali do Kanady, logická odpověď zní „ne“. Ale okolnosti donutí Vanessu, ze Srdcem proti zdi od Mariany Zapaty, Aidenovu nabídku přijmout. Aby nikdo neměl podezření, tak se Vanessa musí přestěhovat k němu domů a oba mají šanci začít toho druhého doopravdy poznávat.

Znají se roky a raději by zemřeli, než aby nechali toho druhého zranit. Přesto si od sebe Kaz a Inej z Šesti vran od Leigh Bardugo v romantické rovině udržují odstup. Každý má totiž své problémy, které si potřebuje vyřešit (a příliš se do toho nehrnou). A přestože každý by tomu druhému svěřil svůj život, dávat všanc své srdce se jim zdá o dost složitější.

Knihovník Reed je snad ten neprotivnější chlap, kterého Animant z Kronik prachu od Lin Riny zná. Rozhodně si nedovede představit, že by se jí kdy mohl líbit. Jenže spolu musí trávit dost času v knihovně a ať chtějí nebo ne, tak se postupně poznávají. A Animant zjišťuje, že nic není tak černobílé jako písmenka v příbězích, které tak miluje.

Španělsko, padesátá léta minulého století a Frankova diktatura – takové prostředí na vás čeká v Mlčících fontánách od Ruty Sepetys. Američan Daniel se tam vydává hledat své rodinné kořeny a přitom potkává pokojskou Anu, která svým platem musí živit celou svou rodinu. Rozhodně tak nemá příliš mnoho času na lásku a snaží se svým citům vzdorovat, ale osudu se prostě zabránit nedá.

Jude a Cardan z Krutého prince od Holly Blackové stojí na opačných stranách. Nemají v plánu se k sobě přiblížit, ale okolnosti je donutí spolupracovat a postupně poznávat a objevovat vlastnosti toho druhého. A překvapivě není všechno jen zlé, jak se zprvu domnívali. Nakonec zjišťují, že lidé a víly si nejdou tak vzdálení, jak se na první pohled může zdát.

Ani Charlie, ani Nick ze Srdcerváčů od Alice Osemanové si po jejich prvním setkání nemysleli, že by z toho mohlo být něco víc než kamarádství. Ačkoliv má Charlie o své orientaci už dlouho jasno, tak Nick až po setkání s Charliem začíná přemýšlet o tom, že pocity, které se v něm probouzí nemusí být jenom přátelství.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *