5 názorů na Všechny stránky Amelie

Amelia s Jennou zbožňují Kroniky Ormanu od záhadného, mladého spisovatele N. E. Endsleyho. Proto se nemůžou dočkat veletrhu, kde má vystoupit. Nakonec se s ním ale setká jen Jenna. Amelia na ni má vztek, jenže pak Jenna zemře při autonehodě. Když zoufalé Amelii přijde poštou limitované vydání Kronik Ormanu, rozhodne se najít odesílatele. Může to nějak souviset s Jennou? Stopy vedou až do knihkupectví na druhé straně země…

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda číst Všechny stránky Amelie, mrkněte na 5 minirecenzí Humbook blogerů. Rozdali jsme jim reading copies a tady jsou jejich doporučení.

1. Knihomolka_alyss

Všechny stránky Amelie je kniha, která je psána nádherným poetickým jazykem, je zahalena tajemnem a nese v sobě obrovské množství silných myšlenek. Je to příběh o bolesti ze ztráty blízkého člověka, o (ne)schopnosti se s takovou událostí vyrovnat, ale taky o lásce, knihách a příbězích. Právě prostředí knih je v knize nádherně popsáno a dodává příběhu kouzelnou atmosféru. Krom tématu ztráty blízkého člověka je krásně poukázáno na strach z nejisté budoucnosti a cestu za vlastními sny. Ještě jsem si v žádné jiné knize neoznačila tak obrovské množství úžasných myšlenek a citátů, jako právě ve Všech stránkách Amelie, takže vám všem doporučuji si ke knize přikoupit i nové balení lepíků!

2. Adel_the_knihomol

Všechny stránky Amelie jsou opěvované hlavně díky knižnímu prostředí a krásným myšlenkám – a musím vás utvrdit v tom, že tohle autorka opravdu umí. Prostředí knížek, knižního veletrhu a toho, jak knížky spojují, tu bylo neskutečně krásně vykreslené a já si to moc užívala. Hlavní hrdinka se hned na začátku knihy musí popasovat se ztrátou svojí nejlepší kamarádky, která zemřela při autonehodě, což sice není nejoriginálnější prvek v knížkách, ale bylo tu moc hezky a reálně vyjádřené jak se Amelie opravdu cítila. Co jsem si na knížce oblíbila nejvíce, byly její krásné myšlenky, kvůli kterým jsem po ruce neustále měla mobil, abych si je všechny mohla zaznamenávat. K myšlenkám v této knížce se budu opakovaně vracet, protože to, jak si autorka hraje se slovy, mi jednoduše učarovalo. Některé věty jsem si kvůli tomu četla i vícekrát, protože jsem si chtěla uchovat ten krásný pocit, který jsem při jejich čtení prožívala.

3. Knihu.prosim

Všechny stránky Amelie je knížka, která vás zaujme hned od prvních stránek. Zkrátka vás lapí a nepustí. Nedokážete přestat číst, protože potřebujete zjistit, co se bude dít dál. Příběh je zahalen tajemnem, záhadou, ale i láskou. Knížky hrají jednu z hlavních rolí a je to naprostá bomba! Propletení knih knížku ještě víc vylepšuje. Amelie s Nolanem vás chytnou za srdce. Nolanův příběh je dojemný a pár slziček vám ukápne, ale to se stane i u hlavní hrdinky Amelie. Styl autorky tomu dodává ještě lepší pocit. Hraje si hezky se slovy a zní tak poeticky. Knížka je plná zajímavých myšlenek a názorů, nad kterými je dobré se pozastavit a popřemýšlet nad nimi. Takhle jsem se zastavila několikrát a hodně citátů či myšlenek mi mluvilo z duše. Knížka si najde své příznivce a doufám, že si najde i vás.

4. Anet.myblog

Knížka mě hned na začátku čtení zaujala svým poetickým jazykem, autorka si umí vážně hezký hrát se slovy a vymýšlet zajímavá přirovnání. Děj mě chytl hned od začátku, ztráta blízké osoby tady byla popsaná hodně citlivě, že jsem se s hlavní postavou Amélii dokázala soucítit. A teď to nejlepší – romantická linka a knižní prostředí. V příběhu se často ocitáme s prostředím knihkupectví a taky na knižním veletrhu! Za mě tohle byla jedinečná knížka, která se mi moc líbila a ráda bych si ji přečetla znovu. Všechny stránky Amelie vám můžu moc doporučit!

5. Knihy_a_filmy

Pouta přátelství a vztahů jsou silná. Člověk si nejlépe uvědomí, jak moc, když je milovaná osoba nenávratně pryč a nezbude mu nic jiného než se se ztrátou blízkého vypořádat. S takovouto ztrátou si musí poradit nejedna postava ze Všech stránek Amelie. Hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí, čtenářům jsou otevření a je tak jednoduší vcítit se do nich. Jejich činy dávají smysl a mají nám tak co předat, nebo čím zaujmout. V průběhu celé knihy se postavy přirozeně mění. Mezi hlavními hrdiny funguje pomalá, hezky vystavěná romantická linka, při jejímž budování budete narážet na příjemně úsměvné části ale i pasáže, které budou velmi smutné a dojímavé. Příběh si zakládá na citech, důvěře, mnoha tajemstvích a hlubokých myšlenkách. Kniha je psána krásným jazykem a na mě, jako čtenáře, působila uklidňujícím dojmem. Knihkupectví jako hlavní prostředí děje musí přilákat každého knihomola, protože kouzelnějšího prostředí nenajdete. Současně se v knize objevuje spousta popkultury. U mě Všechny stránky Amelie rozhodně obstály a nálepku sedmého HumbookTipu si určitě zaslouží!

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *