13 nejprodávanějších knih roku 2019

Než se podíváme na top bestsellery roku 2019, je třeba připomenout, že tento žebříček je vytvořený pouze z knih, které vyšly v nakladatelstvích pod Albatros Media, čili CooBoo, Fragment, Egmont apod. Taky jsme vynechali univerzálnější knížky, které nejsou vyloženě young adult, takže nám z žebříčku vypadl třeba Zen jak sviň* a další. 8 z těchto 13 knih se dokonce probojovalo i do HumbookAwards 2019, takže pro ně můžete hlasovat a k tomu ještě vyhrát super ceny. Nebudeme to dlouze protahovat, pojďme rovnou na to.

1.

Poutník, čarodějnice a červ
Christopher Paolini

Možná jste na tomto místě čekali Maasovou, ale ta nakonec skončila těsně jako druhá (má ale oproti Paolinimu šanci vyhrát HumbookAwards, protože Poutník se do finále nakonec neprobojoval). Jak dlouho jsme čekali na nový příběh ze světa Eragona? To nebyla řečnická otázka, hned vám to povím. Inheritance vyšlo česky v roce 2012, takže celkem 7 (!!!) let. No jo, tak hlavně, že jsme se nakonec dočkali. V Poutníkovi najdete několik kratších příběhů, které se odehrávají rok poté, co Eragon opustil Alagaësii, aby vyhledal vhodný domov k založení nové generace Dračích jezdců.

 

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *