10 nejlepších feel good knih

Kdysi dávno vyšel článek s feel good knihami a tak je třeba vydat další díl! Přeci jen od té doby vyšla řada bombastických feel good knížek, které si také zaslouží být na seznamu. Takže tady je další nálož s knížkami, díky kterým se budete cítit o trochu lépe.

Jestli už jste viděli Enolu Holmes na Netflixu a líbila se vám, tak věřte, že knižní předlohu od Nancy Springerové musíte mít taky. Enola je tady o něco mladší, ale pořád stejně… svá. A jako každá knížka vám poskytne trochu větší náhled do její hlavy, než to dokáže film. Budete se smát, budete se trochu nervovat, ale užijete si každou chvilku. Zvlášť když si pod tváří Sherlocka Holmese budete představovat Henryho Cavilla (protože už jenom pohled na Henryho dokáže vylepšit náladu).

Navždycky od Nofreeusernames je asi ta nejroztomilejší záležitost letošního podzimu. Feel good romantika z pera české autorky, která nás na několik okamžiků přenese do života holky milující Harryho Pottera a trpící závislostí na čokoládě. V knížce najdete tolik narážek na věci, které máme všichni tak rádi a donutí vás pochechtávat se v metru, protože to prostě nezadržíte (výhoda roušek je, že se na veřejnosti můžete culit jako blázni a nikdo to nepozná).

Dneska jsem vyšla z domu! od Cassandry Calinové je komiks, ve kterém se spousta z vás uvidí. A když se v něčem zrovna nevidíte, tak se nemusíte obávat, že by vás to třeba nudilo. Jednotlivé komiksy jsou vtipné, ze života a nádherně nakreslené. Rozhodně je to něco, k čemu se budete moci vrátit kdykoliv, když budete mít špatnou náladu. Stačí jen nakouknout dovnitř a hned bude na chvíli lépe.

Romantický příběh ukrývající se na stránkách Kronik prachu od Lin Riny vás na okamžik přenese do Anglie minulého století. Animant je stejně jako my knihomol, takže kde jinde by se část děje měla odehrávat, než v knihovně (ve které se skrývá také jeden velmi protivný knihovník, kterého Animant prostě nemůže vystát). Kroniky prachu jsou přesně ta knížka, ke které si uděláte dobrý čaj, zalezete pod deku a ve tři ráno zjistíte, že byste už teda jako mohli jít spát. A hned pak si budete muset přečíst i bonusy v knize Kroniky prachu – Pár stránek navíc…

Zorie a Lennon byli kdysi nejlepší přátelé… a pak najednou se začali nenávidět. A teď? Teď trčí sami spolu v divočině a nezbývá jím nic jiného, než s tím druhým mluvit. Při čtení Kudy ke hvězdám od Jenn Bennetové si sice někdy budete možná okusovat kvůli nervům nehty, ale po dočtení ve vás zanechá hrozně hezký pocit a zlepší vám náladu.

Nikoho nepřekvapí, že se na seznamu feel good knížek vyskytuje i Harry Potter. Nevím jak vy, ale pro mě jsou Vánoce vždy časem, kdy mám chuť se ponořit do prvního dílu a trávit večery s ilustrovaným vydáním, kochat se ilustracemi a znovu s Harrym prožívat kouzla Bradavic.

Jestli vám Nikdyuš od Jessicy Townsendové při čtení nevykouzlí úsměv na tváři, tak už nevím co jiného by mohlo. Magický svět, kde se cestuje na deštnících a procházíte tajemnými a velmi podivnými zkouškami, setkáte se zde s velkou mluvící kočkou, budete svědky, jak roste lustr, ale hlavně budete s hlavní hrdinkou Morrigan svědky dobrodružství, které byste chtěli prožívat také. A s ní můžete.

Před tím, než se na Netflixu pustíte do seriálové adaptace Dashe & Lily, se přečtěte i její knižní předlohu od Rachel Cohnové a Davida Levithana. Ponoříte se zde do příběhu plného knih, tajemství a úkolů, do kterých by se pustil nejeden z nás, kdybychom dostali tu možnost. Hlavním hrdinům budete fandit (a taky si s nimi trochu zoufat), ale nakonec ve vás zůstane ten příjemný hřejivý pocit, který cítíte vždy, když dočtete dobrou knihu.

Kdo kdy říkal, že historie je nudná? Protože v podání Cynthie Handové, Brodi Ashtonové a Jodi Meadowsové to je rozhodně naopak. V Mé lady Jane se přeneseme do šestnáctého století, kdy se mladičká Jane stane anglickou královnou (na celých devět dní – což je ale pořád víc, než se kdy podaří mně). Avšak v jejím světě existuje oproti tomu našemu i magie a celý příběh tak dostává úplně jiný rozměr. Nechybí vtipy, sarkasmus, troška černého humoru a samozřejmě ani láska. Zapomeňte na učebnice dějepisu, takhle by se mělo psát o historii!

Už jenom obálka knížky 10 rande naslepo od Ashley Elstonové vyvolává na tváři úsměv a co teprve obsah? Jak napovídá název, tak budeme svědky deseti šílených rande, která vás pobaví. Některá budete chtít zažít v reálném životě a u některých budete doufat, že se vám to nikdy nepoštěstí. Je však zaručené, že se nebudete nudit a užijete si spolu s hlavní hrdinkou Sophie spousta zábavy.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Jeden komentář: “10 nejlepších feel good knih”

  1. Annislav napsal:

    Všechny tyhle knihy mám dost ráda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *