7 nejlepších citátů z Enoly Holmes

Když Enola Holmesová, mladší sestra Sherlocka a Mycrofta Holmesových, zjistí, že její matka zmizela, vydá se ji do Londýna hledat. Rozhodně ale není připravená na to, co ji tam čeká. Zaplete se do únosu mladého markýze, prchá před ničemnými vrahy a snaží se vyhýbat svým prohnaným starším bratrům – a přitom dává dohromady stopy, které by jí pomohly rozluštit matčino záhadné zmizení. Zvládne se v tom zmatku Enola zorientovat a najde svoji matku?

Enola Holmesová – Případ pohřešovaného markýze je první díl detektivní série, podle kterého vznikl původní film Netflixu.

Vím, že mámu pomlouvali kvůli tomu, že důsledně neskrývá pohoršlivé předměty jako nohy od piana, uhláky a mě.

Všimla jsem si, že skoro všechny vdané ženy přestaly každý rok či dva na čas vycházet z domu a o pár měsíců později se objevily s novým dítětem, a tak třeba dvanáctkrát po sobě, dokud toho nenechaly nebo neumřely.

Vzpomínám si na výčet dovedností mého bratra, o kterých psal doktor Watson: byl to vědec, chemik, výborný houslista, špičkový střelec, skvělý boxer, šermíř (a to jak kordem, tak holí) a mistr logických dedukcí. Pak jsem si v duchu sestavila seznam vlastních úspěchů: umím číst, psát a počítat, hledat ptačí hnízda, vyhrabávat červy a chytat ryby…, a abych nezapomněla, ještě jezdit na kole.

„Měli jsme ji poznat hned, vypadá přesně jako ty, Sherlocku.“ Takže ten vyšší, hubenější byl opravdu Sherlock. Líbil se mi jeho kostnatý obličej, jestřábí oči a nos jako zoban, ale měla jsem dojem, že jestli vypadám jako on, není to žádný kompliment.

Rozum je k ničemu, chceme-li pochopit jednání ženy.

Velký Sherlock Holmes se ptá na můj názor? Ale já pro něj žádný neměla. Byla jsem totiž jen dívka s omezenou mozkovou kapacitou.

Ne, já měla prostý (a doufala jsem, že dostatečně nelogický) plán, jak se do Londýna dostat: nemít žádný plán. Když sama nebudu vědět, co přesně udělám, jak by na to mohli přijít mí bratři?

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *