10 nej za 10 let: CooBoo autoři

Úkol, vybrat si jen dva oblíbené autory, které vydává CooBoo, byl až téměř nadlidský. Každá členka HumbookTeamu by byla schopná si vytvořit svou vlastní desítku. Vybírání našich oblíbenců bylo trochu jako sledování Hunger Games. Než se člověk nadál, autor, kterého horko těžko vybral jako jednoho do svých top dvou, byl zabrán a ukraden. Nakonec se ale HumbookTeam dokázal dohodnout a každá si bez újmy vybrala dva oblíbené autory. Podívejte se na náš výběr deseti skvělých autorů, od kterých bychom si přečetli i nákupní seznam. Nezapomeňte hlasovat pro svého oblíbeného autora ve velké CooBoo anketě (Můžete vyhrát 10 knih! 😉)

Neříkejte mi, že pokud jste četli Skleněný trůn, tak že jste si S. J. Maas nezamilovali. Umí psát neskutečně čtivě, vymýšlí brilantní světy a její postavy vám přirostou k srdci tak moc, že si budete přát, aby byly skutečné. Proto je pro mě stále jednou z nejlepších autorek YA ať už se o ní říká cokoli. A Catwoman to jen potvrdila.

Victoria Schwab je ten typ autorky, která vás naprosto uchvátí od první stránky a vy pak nemáte jinou možnost, než jen číst a číst, dokud nejste u konce knihy. Nebo série. Její postavy na vás ze stránek téměř dýchají a vám naopak dech často chybí, jak jsou některé scény napínavé. Ideální kombinace.

Jestli Marie Lu umí něco, co žádný jiný autor, kterého jsem zatím četla, tak je to určitě fakt, že tahle americká spisovatelka umí napsat výborný román i jen na dvě stě stranách. Marie píše svižně, zábavně, lehce a její knihy se čtou téměř sami. Ať už její famózní duologie Warcross, kniha Batman ze série DC icons nebo snad starší trilogie Legenda. Všechno je to boží a Marie je tak jedna z mála, od které bych si klidně přečetla i nákupní seznam!

Už jsem zmiňovala, že mám ráda hutné psaní? A už jsem zmiňovala, že mám ráda, pokud je příběh tak skvěle napsaný, že by se mohl odehrát doopravdy? Kiersten White mi nabídla obojí a já jenom doufám, že toho píše víc.

Claudii Gray jsem ještě před rokem a půl znala jen velmi povrchově. Poté, co jsem ale v rámci ambasadorství pro minulý ročník HumbookFestu dostala všechny její dosud vyšlé knihy, vše se změnilo. Tahle autorka ve vás probudí touhu cestovat, jít ven a dělat věci, které jste nikdy předtím nedělali a pozvat toho kluka od vedle, který se vám líbí snad milión let, někam ven. Její knihy jsou plné dobrodružství, lásky a vědy, kterou si zamilují i humaniťáci. Miluju Claudii i její knihy a nemůžu se dočkat, co všechno dalšího napíše.

Trochu vleklé, trochu hutné, přesně tak to mám ráda. A u Laini Taylor ještě ke všemu snové. Rozhodně jedna z autorek, se kterými si rozšíříte svoji slovní zásobu a rozvibrujete lyrické buňky.

Sérii Illuminae milujeme snad všichni, že? V ní se prolíná skvělá spolupráce tohoto autora s Amie Kaufman. Kristoffův talent můžeme jasně vidět v Nikdynoci. Umí skvěle propracovat postavy i jejich vzájemné vztahy, píše strhující akční scény, ale bavit vás zkrátka musí i jeho popisy a poznámky pod čarou. Ani nemluvě o dokonale promyšlených zápletkách a prostředí, do kterého svoje příběhy zasazuje. A samozřejmě nesmíme zapomenout na jeho vytříbený smysl pro humor, který používá nejen v knihách, ale také v reálném životě. No nemilujte ho.

Pokud jste četli mou ódu na Selekci, pak asi pochopíte, proč jsem si jako nejoblíbenější autorku vybrala právě Kieru Cass. Nejen že to byla právě ona, kdo mi ukázal kouzlo YA literatury, ale s každou další přečtenou knihou mě utvrzovala v tom, že jen ona umí do příběhu přidat přesně tolik emocí, něhy, lásky a odhodlání, kolik tam má být.

Amie Kaufman je polovina autorského dua, které stvořilo Illuminae. Ta část týmu, která tomu dodává trochu více lehkosti, romantiky a citů (podle dalších zkušeností s Jayem je on ta část týmu, která naopak dodává trochu té krve… a přetržených drátů). Amie má geniální mysl, ve které se skrývá tolik skvělých nápadů. Rozhodně doufám, že se v Čechách přeloží i její další knihy!

Od téhle paní spisovatelky bych četla i nákupní seznam, protože jsem si jistá, že by mě to bavilo. Specializuje se především na orientální prostředí a u jejích popisů jídla se vám budou sbíhat sliny. Její protagonistky se s ničím nemažou, i když jim nevymýšlí zrovna jednoduché osudy. Renée Ahdieh vymýšlí skvělé retellingy známých příběhů a romantické linky jí jdou taky skvěle!

Nezapomeňte hlasovat pro svého nejoblíbenějšího autora desetiletí ve velké CooBoo anketě (Můžete vyhrát 10 knih! 😉)

Kdo vybral co (pro odkrytí označte): Radši knihu: Sarah J. Maas a Kiera Cass, Mlovesreading: Victoria Schwab a Amie Kaufman, Annainword: Marie Lu a Claudia Gray, Marillee: Kiersten White a Laini Taylor, Endlessbibliophile: Jay Kristoff a Renée Ahdieh

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Míša alias Radši knihu

Čauky! Jmenuji se Míša a do knižního světa jsem přinesla novinku v podobě recenzí na instagramu, neboť do té doby byly prakticky bez výjimky na blozích. Na Instagramu a Youtube…

více
Markéta alias Marillee

Když vezmu v potaz zbytek našeho týmu, tak rozhodně nepatřím mezi ty nejrychlejší čtenáře, abych vám týden co týden přinášela nové recenze na oblíbené knížky. Ale každý dobrý tým se…

více
Anna alias Annainword

Věřím, že se můj dopis do Bradavic cestou zatoulal. Věřím, že tam kdesi v Prythianu na mě čeká můj vílák a že jsem ve skutečnosti dcerou hobitů, jen jsem cestou…

více
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *