10 nej za 10 let: CooBoo obálky

CooBoo letos slaví již desáté narozeniny! Je to zvláštní, jak rychle utíká čas. Ještě včera jsem byla nadšená, že v Čechách vidím takové nakladatelství a už slaví kulatiny. Za těch deset let vydalo nespočet knih, se kterými jsme postupně vyrůstali a které jsme schovávali pod lavicemi a potají četli po nocích. HumbookTeam společně vybral deset knih, které podle nás mají za celou dobu existence CooBoo ty nejkrásnější obálky. Podívejte se na náš výběr těch nejkrásnějších obálek, co CooBoo nabízí a kochejte se tou krásou. Nezapomeňte hlasovat pro tu svou oblíbenou ve velké CooBoo anketě (Můžete vyhrát 10 knih! 😉)

Nikdynoc mě dostala hlavně po vizuální stránce. Hlavní motiv obálky – černá inkoustová vrána, která se proplétá nocí, je dechberoucí a to nepřeháním.

Musím se přiznat. Tuhle knihu jsem stále nečetla, ale ta obálka mě nadchla tak, že si ji i po letech od doby co vyšla, dokážu přesně vybavit. Tahle obálka dává dohromady většinu mých oblíbených motivů a nikdy bych neřekla, že to může fungovat, ale je to tak. Zlato modré pírko tříštící se do tvaru odlétajících ptáků, kontrastující s tmavým pozadím hvězdné oblohy. Obálku Magonie prostě nejde přehlédnout.

Přísahám, že na Sníh nebo popel jsem se těšila hlavně pro tu skvělou obálku, kvůli které se vám celá trilogie vtiskne do paměti.

Tohle byla úplně jasná volba. Celá série Ohnivák se pyšní jednoznačně nejnádhernějšími obálkami vůbec. Hlavním tématem na obálkách jsou různé barvy, které se navzájem prolínají jako vodovky. Kromě toho taky tematicky pasují ke knihám – děj se odehrává na různých místech v různých dimenzích. Města, která hlavní hrdinka Marguerite navštíví, jsou vyobrazená právě i na obálkách jednotlivých dílů. Takže je to nejen krásné, ale taky chytré!

Nejvíce ze všeho mám ráda ilustrované obálky. Kde vlastně téměř nic není, ale zároveň se toho na ní odehrává spousta. Mezi takové patří i Zlodějský tanec. Je decentní, ale zároveň z ní vynikne vše, co je třeba.

Když se řekne nejkrásnější obálka, okamžitě mi naskočí Falešný polibek. Obálka tak decentní, elegantní a zároveň naprosto sedící k příběhu, který se za ní ukrývá. A nejen že vypadá dobře, když je položená na stole, ale i hřbet je krásný, což jakožto věčný přerovnávač knihovny umím ocenit.

Většina lidí nemá osoby a především obličeje na obálkách ráda, ale výjimka potvrzuje pravidlo. Modelka na obálce Selekce se totiž skvěle podobá Americe Singerové – rysy i barvou vlasů. Navíc kdo by nechtěl tak nádherné modré šaty? Obálky celé této série stojí za to, ale Selekci v mých očích rozhodně nic nepřekoná.

Závěrečný díl série Akta Illuminae a jeho barvy a všecko je prostě moc boží pro tenhle svět, za tím si stojím!

Jsem neskutečně ráda, že jsme převzali zahraniční obálku Zlodějů dýmu, protože je prostě boží. Jednoduchá a čistá, ale o to krásnější! Navíc má kniha purpurovou ořízku, což ji činí prostě neodolatelnou a jsem si jistá, že Zloděje dýmu prostě chcete mít v knihovně!

Barevná. Blýskavá. Jako krásný sluneční den. Taková ta knížka, kterou vezmete v knihkupectví do rukou jenom pro její vzhled. nejlepší obálku má Dám ti slunce!

Nezapomeňte hlasovat pro svou nejoblíbenější obálku desetiletí ve velké CooBoo anketě (Můžete vyhrát 10 knih! 😉)

Kdo vybral co (pro odkrytí označte): Annainword: Nikdynoc a Obsidio, Mlovesreading: Magonie a Zlodějský tanec, Marillee: Sníh nebo popel a Dám ti slunce, Endlessbibliophile: Tisíc kousků tebe a Selekce, Radši knihu: Falešný polibek a Zloději dýmu

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Míša alias Radši knihu

Čauky! Jmenuji se Míša a do knižního světa jsem přinesla novinku v podobě recenzí na instagramu, neboť do té doby byly prakticky bez výjimky na blozích. Na Instagramu a Youtube…

více
Markéta alias Marillee

Když vezmu v potaz zbytek našeho týmu, tak rozhodně nepatřím mezi ty nejrychlejší čtenáře, abych vám týden co týden přinášela nové recenze na oblíbené knížky. Ale každý dobrý tým se…

více
Anna alias Annainword

Věřím, že se můj dopis do Bradavic cestou zatoulal. Věřím, že tam kdesi v Prythianu na mě čeká můj vílák a že jsem ve skutečnosti dcerou hobitů, jen jsem cestou…

více
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *