Ve kterém knižním světě bych se chtěla najíst

Knihy nás nepřivádějí jen do nových prostředí, ale občas nám představí i naprosto nové pokrmy, které bychom chtěli ochutnat. Nebo nám popíší jídla, o kterých bychom nikdy neřekli, že by nás mohla zaujmout takovým způsobem, že ihned jdeme do obchodu a hledáme ingredience, se kterými bude možné si dané jídlo uvařit. V článku vám představím šest knižních světů, které bych ráda navštívila a najedla sem tam. Pod článkem můžete zahlasovat a vybrat knihu s nejlepším jídlem.

Jestli bych měla vybrat jednu postavu, která má spadeno na sladké, tak by to byla Celeana ze Skleněného trůnu. Tahle holka vidí čokoládu a prostě jí musí mít. Rozhodně bych si nestěžovala, kdybych se s ní mohla sejít a pochutnat si na nějakém kousku jejího oblíbeného čokoládového dortu.

Pomsta & rozbřesk se odehrává v arabském prostředí a to je typické svými pokrmy, které se Reneé Ahdieh povedlo popsat tak, že bych je všechny ráda ochutnala. Jen si na to vzpomenu a už se mi sbíhají sliny. Takový pistáciový dort, který se v knize objevil – no, nezlobila bych se, kdyby mi ho někdo přinesl.

Tohle asi moc slov nepotřebuje. Kdo by nechtěl ochutnat kulinářské výtvory Lary Jean z Všem klukům, které jsem milovala? Bylo by mi jedno co – jestli některý z jejích dortů, sušenky, muffiny… Asi bych se spokojila i se zbytky. A buďme upřímní, kdyby se k nám přidal Kavinsky s korejským jogurtovým smoothiem, asi bych umřela blahem!

Šest vran je ten případ s kým bych ráda jedla, spíš než co. Představte si tu scénu, jak se probudíte, Matthias vám udělá vafle a vy je společně i s Ninou sníte. Nakonec se k vám přidá i zbytek gangu (i když, buďme upřímní, by stačil jenom Kaz) a vy s nimi pak vyrazíte do ulic.

Jedna z prvních myšlenek, které se mi vybaví při slově Narnie, je scéna, kde Ledová královna vyčaruje Edmundovi turecké potěšení a on se jím s radostí láduje. To ale není jediné jídlo, které bych ráda ochutnala. V Narnii se nachází strom, jehož ovoce chutná jako karamely (protože strom vyrostl ze skutečné karamely – no není to boží?).

Není žádným překvapením, že svět Harryho Pottera figuruje i v tomto článku. Kdo by nechtěl alespoň jednou zažít večeři ve Velké síni a ochutnat třeba takovou dýňovou paštičku. A to nemluvím o tom, co se nalézá v Prasinkách – co teprve ochutnat máslový ležák, nebo cokoliv z Medového ráje.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *