Historicky první blogový článek od Míši

Čauky! Vítám vás u mého historicky prvního článku na blogu. WOW. Tak jsme se všichni dočkali. Protože jsme dostali naprosto skvělé dárky pro umělce od sponzorů, HumbookTeam se rozhodl, že představení těchto věcí nechá na mně. Že prý tomu rozumím. No, uvidíme a jdeme na to!

Musím říct, že z dárků od mBank jsem byla nejdříve trochu vyjevená, přeci jen jsem čekala (stejně jako u ostatních) něco více umělečtějšího, ale nakonec mi to došlo! Toto je sada pro malíře v plenéru. Takový malíř většinu času stráví mimo civilizaci kdesi v lesích a rozhodně není nic horšího, než když se vám vybije mobil a vy nemůžete poslouchat své oblíbené retro šlágry místo bzučení hmyzu, zurčení potoka a šumění stromů. Pro tyto situace nás mBank vybavila nabíječkou a jako bonus přihodila i sluchátka, kdyby náhodou ty, co máme, byly ztracené. Což jsou vždycky.

Jedinou z věcí, u které si nejsem jistá použitím je zvláštní otočná krabička, ze které vylézají vždy dvě stejné koncovky. Mám podezření, že by se mohlo jednat o velmi zvláštní sadu razítek, ale potvrzené to nemám. Budu ráda, když mi dolů do komentářů napíšete váš tip.

Dalším sponzorským darem byla kreativní sada od Mindoku s originálním názvem V Pasti.

Musím říct, že na to, že jsem v sadě nalezla pouze dvě tužky bez označení (dle mého odhadu se jedná o HB nebo B), průhledné ořezávátko, přesýpací hodiny (no řekněte mi, kdo rád maluje pod tlakem?) a podivné plastové držáčky, bylo toto balení opravdu velkorysé.

Také mi chyběl soupis věcí s vysvětlivkami, co se na co používá, neboť ty plastové držáčky jsem pochopila až po několika minutách. Můžete si do nich vložit předlohu! A pokud neradi malujete podle předlohy, ale raději dáváte průchod své fantazii, tak Mindok přibalil i sadu kartiček se spoustou námětů, které můžete využít!  Například Kyklop a kukuřice jsou velmi dobré nápady!

Dárky od Loydu potěšily mou uměleckou dušičku (která má ráda barvy) úplně nejvíc. Dostali jsme speciální sadu šesti odstínů vodových barev, které jsou sice trochu náročnější na přípravu, ale ta PIGMENTACE…! Na zadní straně krabičky (která vždy obsahuje dvacet sáčků stejného odstínu, neboť jsou sáčky na jedno použití) naleznete návod na přípravu barev a ten doporučuji dodržovat.

Co mě naprosto dostalo byly nejoriginálnější a nejkrásnější názvy barev, jaké jsem kdy viděla. Žádná azurová modř, ale například Lemon Balm & Strawberry nebo Matcha! A navíc se s barvami i skvěle a příjemně pracuje, neboť při přípravě krásně voní!

P.S. Viděla jsem několik lidí tyto barvy pít, což vám nedoporučuji. Není to na nich sice přímo uvedené, ale konzumace uměleckých potřeb málokdy končí jinde než v nemocnici. Lidi, které jsem Loyd barvy viděla konzumovat, sice přežili, ale pochybuji že bez trvalých následků.

A další barvy! Tentokrát se jedná o speciální barvící kuličky na tyčce, které jsou ideální pro abstraktní tvorbu.

Při použití je nutno je namáčet, aby se barva pomalu uvolňovala. Pigmentace je slabší, ale na snové náměty či pro podkres textu jsou zcela ideální. Ovšem pozor! Balení jsou zcela zavádějící a většinou barvy neodpovídají barvám na obalu.

Opět nedoporučuji barvy konzumovat, ale je pravděpodobné, že tento risk přežijete. Tato domněnka vznikla na základě pozorování několika matek, které tyto barvy s dobrým úmyslem cpaly svým dětem na malování, přičemž děti je většinou olizovaly, takže pravděpodobně ChupaChups vyvinul zdravotně nezávadnou variantu. Asi i proto se dají lehce nepochopitelně koupit v potravinách.

Ó MŮJ BOŽE! Pokud jste někdy pracovali s barvami tak jistě víte, jak je důležitý dobrý kelímek na vymývání barev. Mixit tuto pomůcku dovedl k dokonalosti. Daroval nám plastový, vcelku obyčejný kelímek, který je ale doplněn o plastovou mřížku, která se vkládá nahoru a díky které můžete váš štětec mnohem lépe očistit a okapat!

Ideální je tak mít kelímky dva, jeden, ve kterém štětec vymácháte a druhý, do kterého umístíte čistící mřížku!

P.S. Mixit také přibalil spoustu jídla pro malíře, kteří jsou tak zabráni do své práce, že nemají čas dojít si na nákup! Plusové body pro Mixit!

Zápisník, který jsme dostali od firmy Presco je konečně něco, co doopravdy znám a čemu na 100% rozumím. Jednoduchý linkovaný zápisník s gumičkou, který sice na nějaké extra umělecké výlevy vhodný není, ale bude se vám hodit na zapisování vašich ultrageinálních nápadů. Také se do něj dobře píše s tužkami ze sady od Mindoku.

předchozí
další
Míša alias Radši knihu

Čauky! Jmenuji se Míša a do knižního světa jsem přinesla novinku v podobě recenzí na instagramu, neboť do té doby byly prakticky bez výjimky na blozích. Na Instagramu a Youtube…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *