Staňte se ambasadory HumbookFestu 2020!

Milujete knihy? Žijete literaturou? Jste knihomolové každým coulem? Došlo to u vás až do fáze, že máte vlastní blog, kanál na YouTube, stránku na Facebooku, knižní podcast nebo bookstagram a šíříte tak své názory na knihy mezi lidi? Chcete se posunout dál a stát součástí největšího YA knižního festivalu u nás? Staňte se ambasadorem HumbookFestu 2020! 

Ambasadorský program otevíráme již počtvrté, oproti loňsku jsme ho ještě více vyladili, poučili se z chyb, vyslechli připomínky našich minulých ambasadorek a připravili ho pro letošek zase o kus lepší, příjemnější a přínosnější. Staňte se součástí festivalu, čeká vás spousta výhod, ale také spousta povinností.

Jaké jsou podmínky pro ambasadory?

 • Na sociálních sítích sdílet informace, lajkovat, podporovat, zvát své přátele a odběratele, zapojit se do propagace HumbookFestu dlouhodobě (od dubna až do festivalu v říjnu)
 • Informovat o HumbookFestu na svém blogu a sociálních sítích, sdílet informace – být aktivní. Zkrátka ukázat, že na téhle akci rozhodně nebudete chybět a neměli by tam chybět ani ostatní. Každý měsíc bude několik informací, které by měl ambasador sdílet, zhruba 8 z nich je povinných (například oznamování autorů, sdílení eventu HumbookFestu či ukázání dárkového balíčku od sponzorů) a je nutné o nich informovat na svých dominantních kanálech. Poté tu bude několik dalších novinek/úkolů, ze kterých si můžete vybrat daný počet (bude specifikováno v průběhu programu, ale předběžně 4), které chcete na svých sociálních sítích sdílet. (Samozřejmě ale můžete sdílet klidně všechny!) Dohromady vás tedy čeká něco okolo dvanácti výstupů za půl roku, tedy za dobu, po kterou bude ambasadorský program probíhat. Na splnění výstupu budou cca 3 týdny.
 • Dle zájmu rádi poskytneme ambasadorům jakoukoliv knížku autorů HumbookFestu výměnou za recenzi. Recenzování není v rámci ambasadorského programu povinné, ale kdybyste měli chuť, rádi pošleme něco na čtení, na recenzi je měsíc od odeslání knihy. Většinu knih, které se přímo týkají zahraničních autorů či programu, dostane ambasador darem a není jeho povinností je recenzovat.
 • Účastnit se akcí kolem HumbookFestu (i samotného festivalu). Tentokrát půjde o HumbookStage na Světě knihy v květnu, ambasadorskou merendu v červnu, merendu den před festivalem a samozřejmě samotný HumbookFest.
 • Aktivně se zapojovat do příprav – vítáme nápady a připomínky k programu, návrhy na workshopy, besedy či jiné aktivity v rámci festivalu

Jaké výhody nabízíme našim ambasadorům?

 • Samozřejmostí je very very VIP vstup na HumbookFest, balíček s knihami a dárky od partnerů a další výhody v rámci akce.
 • Přihodíme i lístek na veletrh Svět knihy, na kterém bude i letos HumbookStage.
 • Pozveme tě na speciální ambasadorskou merendu, kde se budeme bavit o nápadech, programu a všem kolem HumbookFestu.
 • Mimo jiné připravujeme speciální dárkový balíček pro ambasadory, určitě dostaneš spoustu knih, merch, dárky od partnerů a třeba i nějakou reading copy.
 • Budete dostávat exkluzivní čerstvé informace k festivalu dřív než všichni ostatní.
 • Dle časových možností pozvaných autorů budeš mít možnost setkat se alespoň s jedním z nich a ostatními ambasadory už den před festivalem. Můžete se ptát, fotit, diskutovat, nechat si podepsat (klidně všechny) knihy a poznat a užít si autora dřív a víc než všichni ostatní!
 • Možnost účastnit se samotných příprav HumbookFestu – pomoc s přípravou akce na místě a zároveň dlouhodobá pomoc s přípravami programu – chceme, aby vás HumbookFest co nejvíc bavil a chceme znát váš názor.
 • Možnost stát se tváří kampaně HumbookFestu. Máte tak možnost získat nové čtenáře, odběratele a followery.
 • Spoustu nových přátel, které baví to samé co tebe. 
 • Pokud budeme s vaší prací opravdu spokojeni, uvidíme vaš nadšení pro věc, píli a posun vpřed, pak je možné, že vám na konci ambasadorského programu nabídneme spolupráci s Albatros Media.

Co tě jako ambasadora nečeká?

 • Rozhodně se nemusíte bát toho, že se stanete naší loutkou a budete muset říkat vše tak, jak my chceme. Naopak! Chceme, abyste s lidmi a svými followery komunikovali tak, jak jste zvyklí. Nechceme vás měnit a chceme, abyste byli k nám i ke svým fanouškům upřímní.
 • Nečeká vás nuda! Být ambasadorem je výzva.

Co se stane, když nebudeš plnit podmínky ambasadorského programu?

Takovou variantu si vůbec nechceme představovat! Jenže počet míst je velmi omezený a pokud by vás být ambasadorem nebavilo, či jste z osobních důvodů nestíhali a neplnili tak podmínky programu, spolupráci ukončíme. Každý úkol má svůj deadline, do kterého je nutné ho splnit, a letos jsme se rozhodli, že pokud vám budeme více jak třikrát připomínat, že nemáte úkol splněný, tak se rozloučíme. Chceme mít v týmu lidi, na které se můžeme spolehnout, takže opravdu pečlivě zvažte, zda to zvládnete. 

Pravidla a harmonogram naší spolupráce:

 1. Do 27. března do 12:00 odešlete vaši přihlášku. (Co musí přihláška obsahovat naleznete níže.)
 2. Poté se poradíme a během dalšího týdne vybereme ambasadory.
 3. Pokud vás vybereme, tak můžete hned všem říct, že jste ambasadoři.
 4. Od dubna do října vás čekají 2-3 nové informace/akce měsíčně, vše budeme koordinovat ve skupině na Facebooku (je tedy nutné mít Facebook).
 5. Během září a v době před HumbookFestem pak očekáváme vaše plné zapojení.

PŘIHLÁŠKA

A zde nastává první velká změna oproti loňskému roku. Tentokrát po vás nechceme pouze vaše dosahy, odkazy na sociální sítě či motivační dopis (teda, na ty se těšíme také!), ale protože jsme se letos rozhodli do ambasadorského programu přijmout POUZE 15 ČLENŮ, musí být přihláška opravdu vypovídající, abychom věděli, co od vás v průběhu programu čekat. Takže jsme se letos rozhodli zapojit takzvaný modelový úkol, na kterém uvidíme, jak máte v plánu nám vaše výstupy v rámci samotného programu odevzdávat a s jakou formou prezentace můžeme počítat. Buďte kreativní! Buďte jedineční! A především, buďte sví!

Modelovým zadáním je letos promo HumbookStage na Světě knihy, která se bude konat v sobotu 16. května na Gauči ve Stromovce. Cílem výstupu je nalákat co nejvíce lidí na přidání se na facebookový event, kde bude pak probíhat odhalování programu apod., a zakoupení vstupenky na Svět knihy. Protože v této chvíli ještě nemáme ani event samotný, ani detaily k programu, je to o to větší výzva. Můžete samozřejmě sdílet vaše zážitky z minulých ročníků či úkol pojmout úplně jinak, vaší fantazii se meze rozhodně nekladou! Do přihlášky mi poté tento výstup odevzdejte jako například fotku s popiskem, který byste pak následně dali na Instagram, nebo soukromé video na YouTube či odkaz na článek na blogu, který odevzdáte ve Wordu… Myslete na to, že se nám každoročně přihlásí nespočet nadějných ambasadorů, mezi kterými chcete být vidět! Zaujměte nás, překvapte nás, rozesmějte nás… Prostě to udělejte tak, abychom si řekli: JO! Tu/toho tam rozhodně MUSÍME MÍT! Výhodou tohoto modelového úkolu je fakt, že pokud vás přijmeme do programu, budete mít rovnou hotový jeden povinný výstup, který budete moct upravit, odevzdat a na který by jinak nebylo tolik času! 😀 

Dále do přihlášky prosím doplňte všechny ostatní informace:

 • jméno a příjmení
 • přezdívku, pod kterou vystupujete
 • e-mail
 • poštovní adresu
 • telefon
 • věk
 • zda jste již v minulosti byli na HumbookFestu (případně kolikrát)
 • odkaz na vás Instagram + počet fanoušků
 • odkaz na váš Facebook + počet fanoušků (pokud nemáte, nevadí)
 • odkaz na váš Youtube kanál + počet fanoušků (pokud nemáte, nevadí)
 • odkaz na váš Blog + průměrný počet čtenářů  na jeden článek (pokud nemáte, nevadí)
 • odkaz na jakoukoli jinou sociální síť
 • motivační dopis, který odpoví na otázky: Proč chci být ambasadorem? Proč vás máme vybrat? (A když píšeme dopis, tak myslíme spíš odstavec dva, ne slohovou práci :-D)

Přihlášky či jakékoliv dotazy směřujte na e-mail ambasadori@albatrosmedia.cz. Hledáme blogery, youtubery, instagramery a jiné influencery z České republiky i ze Slovenska.

předchozí
další
Míša alias Radši knihu

Čauky! Jmenuji se Míša a do knižního světa jsem přinesla novinku v podobě recenzí na instagramu, neboť do té doby byly prakticky bez výjimky na blozích. Na Instagramu a Youtube…

více
Komentáře

3 komentáře: “Staňte se ambasadory HumbookFestu 2020!”

 1. Anonym napsal:

  Kolik ti musí být aby si se mohl stát ambasadorem

 2. kniho_molka napsal:

  je nějaký věk kdy nemužete být ambasador?

  • Míša z Radši knihu napsal:

   Není 🙂 Jen s tím musí souhlasit rodiče a musí tě pustit na všechny akce 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *