Od nenávisti k lásce

Nálepek, kterými můžeme knihy s romantickou zápletkou označit, je nespočet. Jako někdo, kdo romantiky čte fakt hodně, jsem se seznámila s velkou většinou z nich. A můžu vám s čistým svědomím říct, že „od nenávisti k lásce“ patří mezi mé top tři nejoblíbenější. Je na tom prostě něco, co mě neskutečně baví a co knihám dodává trochu jinou energii a spád. Tady je můj výběr top 8 knih s touto romantickou linkou, ale komu to nebude stačit, mrkněte na všechny knihy s tagem #odnenávistiklásce

Everless je knížka, která vás připoutá k židli (nebo k jakémukoliv jinému povrchu) a vy jenom budete sedět, kousat si nehty a číst dál, protože prostě potřebujete vědět, jak to dopadne. Ocitáte se na místě, kde krev je platidlo a vy platbou ztrácíte svůj čas. S hlavní hrdinkou Jules se vydáváte do šlechtického paláce a setkáváte se zde s řadou lidí, kterým intriky nejsou cizí. Liam je jedním z nich. Namyšlený, sebestředný, sobecký Liam. Jenže nic není tak, jak to na první pohled vypadá.

Ve Zlodějském tanci se Kazi vydává do malého království jako velvyslankyně do Ballengerovy říše, kde se Jase zrovna stal novým králem. Než se mohou oficiálně sejít, náhodné setkání z nich dělá nepřátele a nakonec i zajatce. Oba nakonec musí překonat svou averzi k tomu druhému, aby se mohli spojit, utéct a přežít. Je to nelehký úkol, vzhledem k tomu že jsou připoutaní jeden k druhému a oba mají nutkání toho druhého přiškrtit.

Krutý princ nesmí chybět! Kniha, která už jen svým názvem říká, že to nebude procházka růžovou zahradou. Jude je mezi vílami vyvrhel, protože ona sama vílou není. Tráví s nimi každý den, ale nepatří mezi ně, nepřijímají ji, i když po tom Jude touží. Cardan je tím nejhorších z nejhorších, kdo jí dennodenně šikanuje a trápí. Jenže Jude má plán, po kterém ji všichni budou muset přijmout. I Cardan… hlavně on..

Severská mytologie ve spojení s #girlpower a romantickou linkou, která zahrnuje dva jedince ze dvou znepřátelených klanů. Na tohle moje srdce umí říct jenom „ano, prosím“. Klan vám dá přesně to, co od něj očekáváte. Boje, nečekané zvraty a romantickou linku, která vás udrží při čtení do tří do rána.

Kletba vítězů patří mezi mé oblíbence. Od ostatních knih se liší tím, že tou „špatnou“ osobou je hlavní hrdinka Kestrel a ne muž. Kestrel patří mezi významné členy společnosti a díky tomu si může dovolit koupit otroka Arina. A asi je vám jasné, že ten z toho nadšený úplně není a svou nelibost dává dost okatě najevo. Jenže čas všechno mění, ale celou situaci komplikují i další věci. Jako třeba Arinovy skryté motivy a cíle.

Píseň zimy jako převyprávění Krále duchů je jasným zástupcem od nenávisti k lásce. Liesl se musí vydat do podzemí, aby zachránila svou sestru. Aby to mohla udělat, tak musí s Králem zůstat a stát se jeho ženou. Logicky, to se jí nezamlouvá, ale pro svou sestru je ochotná udělat cokoliv. A tak se Liesl stává součástí podzemí s Králem duchů po boku. Nic však není tak jednoduché, jak se zdá a nenávidět Krále duchů nakonec nebude tak snadné, jak si Liesl myslela.

Nesmí chybět ani zástupce contemporary romantiky. Kasie West je autorka, u které vždy saháte na jistotu. P. S. Líbíš se mi je příběh, kde se spojují tajné zprávy a zároveň hlavní hrdinka Lily s averzí k jistému gentlemanovi, kterého nemůže za žádných okolností vystát. Co ji dodává naději, jsou tajné zprávy, které si přenechává s neznámým spolužákem. Díky nim se nudné hodiny stávají zajímavé a jediné co Lily chybí, je vědět, komu si vlastně vylévá srdce. Asi si dokážete domyslet, kdo tím jejím tajemným kamarádem je, že?

Nemůžu vynechat ani Dopisy ztraceným. Kniha, ve které opět velkou roli hrají dopisy, tentokrát k výměně dochází na mnohem méně atraktivnějším místě – na hřbitově. Juliet zemřela matka a tak je tam častým návštěvníkem. A Declan si tam odpracovává své veřejně prospěšné práce. Ve skutečném životě si Juliet a Declan nerozumí, v dopisech ale v tom druhém nalézají útěchu. Hodná holka a delikvent. Dva lidé, kteří by neměli mít nic společného, ale přesto mají.. jen se musí podívat pod masku toho druhého.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

2 komentáře: “Od nenávisti k lásce”

  1. Šárka napsal:

    Upřímně, Krutý princ, Kletba Vítězů, Zlodějský tanec a Klan jsou dokonalé knížky. A nejde z nich vybrat favorita v od nenávisti k lásce

  2. Veve napsal:

    ďakujem za tento úžasný zoznam a za tipy na príbehy, ktoré som ešte nečítala. milujem knihy s takouto témou <3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *