9 knižních doporučení podle typů lidí #LikeTryWhy 2

Občas člověk hledá nové knihy podle toho, jaké příběhy si dřív zamiloval. Zvlášť před Vánoci je ale potřeba umět nalézt to pravé pro někoho jiného… a přesně proto jsme si pro vás připravili hned devět knižních doporučení pro tři různé typy lidí.

Určitě znáte někoho, kdo si ze sebe dokáže dělat legraci a v každé situaci nalézt něco vtipného. A právě tomu člověku patří následující tři tipy:

Zámek v oblacích (Kerstin Gier)

Téhle autorce u nás vyšly už dvě fantasy série – Drahokamy a Stříbrné knihy snů. Obě se samozřejmě hodí pro ty, kdo se chtějí u čtení zasmát. Ovšem obě je taky do kapsy strčí autorčina novinka Zámek v oblacích. Tenhle příběh s předvánoční atmosférou a prostředí starého hotelu v Alpách slibuje jeden malér za druhým. Hosté i zaměstnanci si o svátcích opravdu zažijí své a vy si díky tomu můžete dopřát velkou dávku situačního humoru. Kerstin Gier totiž všechno dokáže obrátit v legraci.

Divotvůrce (Sebastien de Castell)

Pokud jste náhodou na HumbookFestu propásli autora téhle báječné série, je třeba objasnit jednu věc: prostředním jménem se jmenuje humor. Divotvůrce srší vtipem na každé stránce a hlavní hrdina Kellen se taky celkem dobře kamarádí s ironií. Neměli bychom ale zapomenout na hlavní trhák tohohle originálního fantasy příběhu: cestovatelku a Kellenovu mentorku Ferius Parfax, která kromě vraždění kartami taky skvěle ovládá sarkasmus.

Dospělost je mýtus (Sarah Andersen)

Autorka se živí kreslením a v jedné věci opravdu vyniká nad všemi ostatními: vytváří naprosto geniální komiksové stripy! Dospělost je mýtus i její další díly Ubulená hromádka štěstí a Kočky útočí jsou vhodným dárkem pro každého knihomola, introverta, milovníka koček… a vůbec kohokoli, kdo se rád zasměje. V krátkých výsečích z každodenního života se musí najít snad každý. Sarah Andersen se totiž nebojí ukázat, že naše životy jsou často vážně vtipné.

Máte v okolí někoho, kdo si potrpí na krásné věci a vášnivě sbírá nějakou edici knih, postavičky funko pop, nebo třeba svíčky? Tyhle tři knížky jsou tedy přímo pro něj!

Ilustrované Bajky barda Beedleho (J. K. Rowling)

Ilustrovaná vydání prvních tří dílů Harryho Pottera má už určitě doma každý správný milovník kouzelnického světa. Ovšem nedávno vyšlo také nádherné velkoformátové vydání Bajek barda Beedleho, které nesmí chybět v knihovně žádného mladého kouzelníka nebo čarodějky. Na ilustracích téhle krásky se vyřádil Chris Riddel, takže je to vážně pastva pro oči. Kromě toho se ale samozřejmě můžete těšit na skvělé příběhy z pera J. K. Rowling, a to i s Brumbálovými poznámkami.

Trnitá řeč (Leigh Bardugo)

Pro všechny, kdo se zamilovali do světa Griši a Šesti vran, je tu sbírka pohádek Trnitá řeč ze stejného univerza. Tahle knížka patří mezi nejkrásnější skvosty v každé knihovničce. U každé z pohádek totiž najdete na okrajích ilustrace v tyrkysovo-vínovém schématu, které se s každou další stránkou postupně rozvíjí a zvětšují, až nakonec zaplní celou dvoustranu. Samotné pohádky ovšem taky nezklamou – jedná se o převyprávění některých nám známých příběhů a ne vždycky na závěr zazvoní zvonek…

Iko (Marissa Meyer)

Do třetice všeho dobrého tu mám něco pro fanoušky série Měsíční kroniky. Příběh androidky Iko v komiksové formě navazuje na události, kterými skončilo velké finále v závěrečném díle Winter. Můžete se tedy opět těšit na své milované hrdiny a komplexní svět. Důvodem, proč vám Iko nemůže chybět v knihovničce, je však nádherné grafické zpracování. Celý komiks ladí v modré barvě a dokonce tu najdete i pár grafických bonusů jako zprávy a mapy.

Poslední tři tituly si užijí všichni milovníci fantasy, kteří na stránkách knih rádi ponoří do něčeho , co se skutečnému životu ani trochu nepodobá…

Snílek Neznámý (Laini Taylor)

Tahle autorka je vyhlášená nádherným a detailním stylem psaní, který pohltí každého milovníka slov. Kniha je až do dna plná nádherných popisů a metafor. Najdete v ní ale i příběh knihovníka Lazsla, který celý život touží po objevení ztraceného města na druhém konci pouště. Nakonec ale zjišťuje, že často je mnohem důležitější samotná cesta než cíl. Totéž platí i pro čtení tohoto Snílka Neznámého – musíte si ho zkrátka užít.

Prokletý trůn (Joelle Charbonneau)

Autorka Univerzity výjimečných se z žánru dystopie přesunula do fantasy, které se jí povedlo mnohem víc. Prokletý trůn je prvním dílem série o královských dvojčatech, která se musí utkat v boji o trůn. Tenhle nový svět skrývá spoustu nových nebezpečí a zajímavé myšlenky – zároveň se v něm ale vyskytuje třeba i elektřina! Zkrátka a dobře, nic podobného jste doteď jistě nečetli, ale rozhodně by vám to nemělo uniknout.

Caraval (Stephanie Garber)

Na obrovskou show Caraval se sjíždí spousta lidí ze všech zemí světa. Scarlet ale hned zkraje zjišťuje, že svět, kde všechno může být hra nebo klam, není ani za mák bezpečným místem. Nejenže se v tomhle příběhu máte možnost přenést daleko, daleko od reality, ale hlavně budete vymýšlet tolik teorií, že na nějaký život mimo knihu úplně zapomenete. Naštěstí Caravalu vyšel už i druhý díl s názvem Legenda, který vám pomůže doplnit si volná místa…

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *