5 věcí, které dělají jen hardcore knihomolové

Ve škole se nám často smějí, že neděláme nic jiného, než že máme zabořený nos do knihy – a je jedno, jestli zrovna jdeme chodbou plnou lidí, anebo sedíme na hodině matematiky s pátým dílem Trůnu pod lavicí. Jenže ono být knihomolem je někdy fakt fuška.

Proto jsem pro vás dnes sepsala 5 věcí, které dělají jen FAKT VELCÍ knihomolové. Patříte mezi ně? Anebo děláte ještě mnohem šílenější věci?

1. Neustále si kupujeme další knihy, přestože máme doma horu těch nepřečtených

Když ono vychází tolik krásných knížek, které prostě musíme mít doma fyzicky! No a co, že se k nim dostaneme až za rok, možná za dva. Aspoň můžeme žít v klidu v domnění, že jsme si jí běželi koupit mezi prvními.

2. Svou oblíbenou knihu máme doma hned několikrát

Máme různá vydání a někdy dokonce i jiné jazyky, ve kterých si knihu zřejmě nikdy nepřečteme! Přesto je to takový náš poklad a chlouba, kterou se rádi vytahujeme před našimi přáteli knihomoly.

3. Sběratelské figurky nesmí chybět

Zdá se vám to už „trochu moc“? Kdepak! Někdo sbírá známky, jiní sběratelské figurky svých oblíbených hrdinů. Naneštěstí jsou sběratelské figurky jako Funko Pop většinou vyráběné pro seriály, hry, filmy. Ale co když nutně potřebujete postavičku Rhysanda z Dvoru trnů a růží? Někteří to dotáhli tak daleko, že si koupí postavičku, kterou následně předělají do té, která oficiálně vytvořená nebyla (třeba ten Rhysand). Ale hlavně; jak jednou začnete, už nepřestanete.

4. Knihu si bereme kamkoliv a to i tam, kde víme, že číst nebudeme

Co když se vám na tom plese udělá špatně a vy si budete muset sednout a oddechnout si nad pár stránkami té nové knížky, kterou jste si koupili minulý pátek? Anebo vás přepadnou, ale knihu neseberou a vy budete muset čekat, než přijedou policisté? Kniha se v takových chvílích perfektně hodí. A přestože jsou takové scénáře většinou bizarní a odehrávají se jen ve vaší hlavě, bez knihy po vašem boku se zkrátka cítíte nervózní a odhalení.

5. Trvá týdny, než se vzpamatujeme z konce své oblíbené série

A někdy dokonce měsíce. Je to běh na dlouhou trať, během které nám jsou blízkými společníky papírové kapesníčky, spousta, ale opravdu spousta fanartů a citátů a naše oblíbená příchuť zmrzliny. Prakticky nejsme schopni komunikace a závidíme těm bezstarostným lidem, které míjíme na ulici.

předchozí
další
Anna alias Annainword

Věřím, že se můj dopis do Bradavic cestou zatoulal. Věřím, že tam kdesi v Prythianu na mě čeká můj vílák a že jsem ve skutečnosti dcerou hobitů, jen jsem cestou…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *