7 nejlepších polibků v knihách

Počasí si s námi teď trochu hraje, tak až zase bude venku deštivo (a že na to nebudete muset moc dlouho čekat), tak se zachumlejte pod deku a přečtěte si nejnovější várku romantických polibků z našich oblíbených titulů, které v poslední době vyšly.

A jako vždy: čtěte jen na vlastní nebezpečí, protože tady se spoilerům nevyhnete!

Ranhojička
Aneb když vyrušení přijde vždy v ten nejhorší možný moment

Ale navzdory všemu, co jí nakukala její mysl, navzdory všem pravidlům, která si během let vytvořila, ho Kiva nezastavila, když se pomaličku nakláněl blíž. Ruka se jí samovolně zvedla, sevřela v dlani látku jeho špinavé haleny a přitáhla ji k sobě. Jak se vzdálenost mezi nimi zmenšovala, podlamovala se jí kolena.

„Kivo,“ zašeptal a jeho dech zavadil o její ry.

Když jí rukama zajel do vlasů a nechal je položené na jejím krku, blaženě se zachvěla a zavřela oči.

„Kivo,“ zašeptal znovu. „Potřebuju ti něco –“ Zničehonic se zarazil a celý ztuhl. „Slyšela jsi to?“

Rande s knihomolkou
Aneb když se vám potvrdí, že se vám v břiše vážně usadili motýlci (což je rozhodně lepší, než třeba taková tasemnice)

Potřebuju vědět, jestli za tlukot srdce a motýlky v břiše a husí kůži může on. Protože jestli ano, s bráchou si už poradím.

„Kinsley,“ vydechl Josh. „Tohle je pitomý nápad.“

„Já vím,“ hlesla jsem v odpověď.

„Nevíš, co děláš.“

„Náhodou vím.“

Pravdivost svých slov jsem potvrdila tím, že jsem přitiskla rty na jeho ústa.

Josh úplně zkameněl, a tak jsem jen nehnutě stála a vychutnávala si, jak se mi horko z jeho rtů přelévá do celého těla. Josh se ke mně nepatrně přiblížil a já mu přejela rukama po hrudi přesně tak, jak jsem si představovala.

Svaly měl pevné jako kámen, dokonale tvarované hrbolky, které moje ruce dovedly až k jeho krku.

Zacukaly mu rty.

Nemá cenu nic popírat.

Motýlci v břiše mi vyhlásili vzpouru, kterou vedlo divoce bušící srdce, a hrbolky na kůži se připravovaly na jejich velký únik.

Dvůr stříbrných plamenů
Aneb když se to trochu zvrtne… a vám to vůbec nevadí

Na okamžik necítila nic než teplo Cassianových rtů, dotek jeho těla a napětí v každém jeho rozechvělém svalu, když se zvedla na špičky a vtiskla mu neohrabaný polibek.

Líbala ho s otevřenýma očima, aby viděla, kdy přesně vytřeští oči.

Krátce nato se odtáhla a spatřila, že má v očích stále překvapený výraz a rychle dýchá.

Potichu se zasmála, chtěla pustit jeho kazajku a hrdě odkráčet chodbou.

Stihla jen spustit pravou ruku, když se k ní vrhl a polibek jí oplatil.

Síla toho polibku je strhla ke stěně. Nesta narazila rameny do kamene, když se k ní Cassian přitiskl celým tělem, jednou rukou jí zajel do vlasů a druhou ji chytl za bok.

Ve chvíli, kdy vrazila do zdi a on ji sevřel v objetí, hodila za hlavu veškeré iluze o tom, že se dokáže krotit. Otevřela ústa a Cassian jí vklouzl jazykem mezi rty v drsném divokém polibku.

Můj první tanec
Aneb když konečně překonáte strach a jdete si za tím, co (a koho) chcete

Jediný důvod, proč jsem mu ještě pusu nedala, je, že se toho bojím. Kvůli tátovi a rozvodu. Kvůli těm viděním. Co když uvidím naši budoucnost? Co když bude zlá?

Ale už se nechci bát.

Natáhnu se a zakloním hlavu.

Srazíme se zuby.

X se rty na mých rtech usměje a na chvilku se odtáhne, abychom se líp nastavili. Potom ale vezme můj obličej do dlaní a políbí mě znovu. Ovinu mu ruce kolem krku, chci se dostat blíž, potřebuju se dostat blíž. Jeho ruce mi kloužou po zádech a potom… níž. Už nikdy si z jeho obrovských rukou nebudu dělat legraci. Mají přesně tu správnou velikost.

Letní noci
Aneb když je mezi láskou a nenávistí fakt hodně tenká hranice

Měla jsem strašnou chuť ho políbit a on na tom byl tutově úplně stejně, ale ani se nepohnul a čekal, co udělám já. Jenom jednou, jenom to zkusíme a zjistíme, že jsme se příliš těšili na něco, co ve skutečnosti nebude stát za to, a hodíme to celé za hlavu. Jenom jednou.

Naklonila jsem hlavu na stranu a přitiskla svoje rty na ty jeho. Zareagoval okamžitě a pusu mi začal oplácet. Protože mě oběma rukama držel, měla jsem celý náš polibek kompletně pod kontrolou. Zajela jsem mu jednou rukou do vlasů a tou druhou obkreslila linii jeho čelisti. Chtěla jsem mu být ještě blíž, a tak jsem pootevřela ústa a svým jazykem se opatrně dotkla toho jeho. To stačilo k tomu, abychom se oba přestali brzdit a vrhli se na sebe. Nestíhala jsem dýchat, nestíhala jsem myslet a bože, bylo to fakt dokonalé!

Spřízněni volbou
Aneb když láskyplné oslovení obsahuje slovo parchant

Měla pocit, že tam takhle stáli strašně dlouho, obličeje u sebe, jeho ruka na její tváři. Nejdřív si Sloane říkala, že jen počká, než hněv zase poleví. Ale pak se nedokázala pohnout. Jeho dech voněl po čokoládě – zřejmě si ji dal už cestou od automatu. Na tváři měl strniště. Vzala ho oběma rukama za zápěstí. Nepohnula jimi, jen ho držela.

„Polib mě,“ hlesla tiše. „Hned.“

Poslechl a jeho dosud něžné ruce se jí najednou rázně zabořily do vlasů. Přitlačila ho zády ke zdi a přitiskla se k němu a ucítila teplo jeho boků, břicha a hrudníku. Byl to podobný pocit jako pálení a brnění magie, jen bez následné zkázy, pouze teplo a touha. Ale magie v tom byla taky – a nebylo divu. Mox se v ní topil, rozplýval se v ní. Elektřina mu tančila na prstech a ona jejich světlo vnímala i přes zavřená víčka. Přestala, podívala se na jeho světélkující klouby a zasmála se.

„Omlouvám se,“ hlesl s úsměvem. Tvářil se trochu samolibě.

„Neomlouváš, jsi totiž parchant,“ řekla a znovu ho políbila.

Fable
Aneb když vás polibek dokáže naprosto vymazat… a pak zase nalézt

Jeho mozolnaté prsty sjely po dřevě, chopily se mých a odtáhly je od skříňky. Ztuhla jsem. Moje srdce začalo splašeně tlouct. Cítila jsem jeho dotyk a jeho teplo se šířilo mou paží, jako kdyby mě hřálo slunce.

Hleděl na mě a v jeho očích se zrcadlily stovky příběhů.

Potom se přiblížil. Vzduch v mých plicích pálil. West zvedl ruce a dotkl se mého obličeje. Vjel mi prsty do vlasů a přitáhl mě k sobě. Než jsem stačila pomyslet na to, co vlastně dělá, dotkly se jeho rty
mých.

A já se ztratila. Byla jsem zcela vymazaná.

Všechny ty dny na Jevalu, noci v trupu Larka, to všechno zmizelo a zůstal jen hukot hlubiny. Jen já a West.

Otevřela jsem ústa, abych ochutnala teplo těch jeho, a mezi námi vyběhly nahoru bubliny. Celé moře ztichlo. Zvětšilo se.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Jeden komentář: “7 nejlepších polibků v knihách”

  1. Vaya napsal:

    Tak vypadá to, že iniciativu převzaly ženy! No paráda 😃

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *