7 nejlepších knižních světů

Každý máme několik knižních světů, které bychom chtěli navštívit. A taky pár, kterým bychom se vyhnuli obloukem (dívám se na tebe, Paneme!) My jsme si pro vás připravili těch sedm nejlepších knižních světů, co by za návštěvu rozhodně stály a do konce života si budeme stěžovat, že to není možné.

Které světy to jsou?

Ve známém i neznámém Londýně se ocitneme v Opačnu od Hannah Mathewsonové. Jeden Londýn je jako náš, možná až trochu nudný, obyčejný a deštivý. A druhý Londýn – ten opačný – je plný magie a nadpřirozených schopností. Nachází se v něm šest frakcí, kdy každá z nich vládne jiné dovednosti. Na jedné straně ulice tak můžete vidět Měnavce a na druhé třeba Šeptače. Nudy se tady rozhodně bát nemusíte!

Bohatá mytologie. Nový pohled na nadpřirozená stvoření a rasy. Neskutečné prostředí. Z krve a popela od Jennifer L. Armentroutové vás přenese do světa, jaký jste ještě neviděli. Každý jeden příběh z historie ve vás vyvolá touhu po delší verzi a během prvních několika stran vás nadchne i magický systém, který z počátku vypadá přímočaře, ale v průběhu zjistíte, že je mnohem složitější.

Artušovské legendy nejsou jen věcí středověku! Ožívají v Mýtonoších od Tracy Deonn, kde dochází ke střetu prostředí americké univerzity a nadpřirozena. Představa, že si jdete jen tak na procházku a napadne vás démon není úplně ideální, ale mít schopnosti se jim bránit? To už zní lépe! Hned by náš den dostal jiný rozměr a naše každodenní všednost by okamžitě zmizela.

Kdo by se nechtěl ocitnout ve světě, kde na něj mluví knihy? V Kouzlech rodu Thornů od Margaret Rogersonové by vám asi spíš nadávali, ale i tak by to byl zážitek. A i když by se tyto magické grimoáry náhodou přeměnily na nestvůry z inkoustu a kůže, tak byste si mohli vyzkoušet i útěk o svůj holý život. Zábava by to asi moc nebyla, ale zážitek rozhodně ano. Navíc by vás pravděpodobně zachránil čaroděj, kterému moc propůjčuje démon. Ale nebojte, čarodějové jsou dobří… Většinou.

Svět Grišy z pera Leigh Bardugo je nesmírně rozličný a nabízí toho doopravdy mnoho. Tři magické řády, obří temnota rozpínající se přes kontinent, děsivé nestvůry, mýtická stvoření dodávající ohromnou sílu – to vše a mnohem více zde najdete. Prostředí připomíná Rusko. Některé oblasti jsou až nehostinné a úplně se nedají považovat za výletní lokalitu, zbytek to však vynahrazuje! Jak vypadají, si můžete prohlédnout i v seriálu na Netflixu.

Víly! Víly všude. Hodné víly, zlé víly, prostě víly! A těch není nikdy dost. Sice vám s radostí bodnou dýku do zad, ale s našimi knižními zkušenostmi bychom si s nimi určitě hravě poradili a nenechali se napálit. Naopak, my bychom dostali je! Možná. Kromě víl na vás čekají i jiné bytosti – třeba goblini, co si místo penězi nechávají platit vlasy – takže pozor, před vstupem do tohoto světa nechoďte ke kadeřnici.

Je libo čarodějnice? A lovce čarodějnic? Prostředí připomínající středověkou Francii? To vše nabízí Holubice a had od Shelby Mahurinové. Na stránkách příběhu se totiž ocitnete na místě, kde to čarodějnice nemají snadné, ale nevzdávají to. Přeci jen lovci jsou jen obyčejní lidé a ony jsou všechno, jen ne obyčejné. V tomto světě by vám asi hrozilo, že utržíte několik tržných ran, ale nic, z čeho byste se nemohli vzpamatovat.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *