7 nejlepších citátů z Tokijského motýla

Izumi Tanaka měla vždycky pocit, že nezapadá… je totiž těžké zapadnout, když jste částečně japonského původu a žijete na maloměstě v severní Kalifornii. Pak ovšem zjistí, že jejím otcem je japonský korunní princ – což znamená, že přímočará a drzá Izzy je princezna! A tak jí nastanou divoké časy plné luxusu, pohledných bodyguardů, nových zvyků i tisíciletých tradic. Zlomí Izumi tíha královské koruny, nebo na ni čeká pohádkový život až navěky?

Já – a princezna? Tokijský motýl je romantický hit, u kterého se budete královsky bavit.

Stejně by nám to dlouhodobě neklapalo. Jemu se líbí holky, které nenosí make-up, zatímco mně se zase líbí kluci, kteří holkám nediktují, jak nakládat se svým tělem.

Kdysi jsem si myslela, že mi patří svět, ale pletla jsem se. To já patřím světu. A někdy… někdy to člověk musí ve svých rozhodnutích zohlednit.

Hledím do mraků
a najednou mi nejde
jít, běžet… ani zůstat
Jak se držet při zemi
když jsem plný nebe?

„Nakresli kytku?“ Pfff! Co takhle místo toho nakreslit celý oceán se zlodušskými hvězdicemi a neposlušným detektivem delfínem, který nikdy nehraje podle pravidel?

Potom se posadí a na tváři se jí rozehraje kočičí, potměšilý úsměv. Další důvod, proč mám radši psy. Nikdy nevěřte kočkám – kdybyste umřeli, sežerou vám obličej. (Sice to nemám ověřené, ale našeptává mi to instinkt.)

Klidně mi řekněte, že jsem narcistka, ale víra, že všechno začalo jejich narozením, je výsadou všech puberťáků.

„Pokud ty máš modrou krev, tak já taky musím být někdo,“ pokračuje Noora. „Asi si zaplatím genealogickej výzkum, až dorazím domů. S trochou štěstí mi vyjde, že jsme z padesáti procent Targaryenová, z třiceti procent britské královské krve a stoprocentně ztracená sestra Oprah Winfreyové.“

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *