7 nejlepších citátů z Půlnočního slunce

Osudové setkání Edwarda Cullena a Belly Swanové obrátilo oběma život vzhůru nohama. Až dosud jsme jejich dramatický vztah znali jen z dívčina vyprávění, ale teď nadešel čas na Edwardův pohled. Co vše jeho shledání s nevinnou Bellou způsobilo? Jaké pocity ho ovládly? A jak mohl následovat své srdce a zároveň svou lásku stahovat do světa plného nebezpečí? Nejslavnější upíří romance se vrací v temně velkolepém stylu a má pořádně nabroušené špičáky.

Půlnoční slunce je příběh Stmívání Edwardovýma očima.

Může mrtvé, zmrzlé srdce začít bít? Připadalo mi, jako by to právě udělalo.

Můj život byla půlnoc, která nikdy nekončila a neměnila se. Pro mě musela být pořád nutně půlnoc. Tak jak bylo možné, že teď najednou vycházelo slunce, uprostřed mé půlnoci?

Jen na sekundu jsem uviděl Persefonu s granátovým jablkem v dlani, která sebe sama zatratila do podsvětí. Takže tohle jsem já? Samotný Hádés, který bažil po jaře, ukradl ho a odsoudil k věčné noci?

Nejspíš se zdá romantika každému trošku pošetilá – dokud ji sám nezažije.

Měla v sobě trochu z Jane Eyrové, část ze Scouta Finche a Jo Marchové, spoustu z Elinor Dashwoodové a Lucy Pevensieové.

Přestože jsem ji nesnášel, věděl jsem, že je má nenávist absolutně nespravedlivá. Taky jsem věděl, že doopravdy nesnáším jenom sebe. A až bude mrtvá, budu nás oba nenávidět ještě víc.

„A tak se lev zamiloval do jehňátka…“
„To je ale hloupé jehňátko.“
„To je ale šílený, masochistický lev.“

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *