7 nejlepších citátů z fantasy Z krve a popela

Poppy byla už od narození vyvolena, aby svět přivedla do nové éry, a její život tak nikdy nepatřil jen jí. Na ramenou jí teď leží budoucnost celého království, sama však neví, zda o to vůbec stojí. A když do jejího života vstoupí zlatooký strážce Hawke, který má zajistit její Povznesení, Poppyin osud a povinnost se propletou s jejími touhami a potřebami. Poppy začne zpochybňovat vše, v co kdy věřila – a Hawke ji uvede v pokušení vyzkoušet zakázané…

Z krve a popela je první díl návykové fantasy ve stylu knih Sarah J. Maas.

Ale já jsem uměla být nerozumná. Jako když jsem zahlédla pavouka a chovala se, jako by byl velký jako kůň a blížil se ke mně s chladným úmyslem vraha.

Některá pravda jen zničí a rozloží, co by raději měla úplně vymazat. Pravda ne vždy člověka osvobodí. Tomu věří jen blázen, který byl celý život krmen lží.

Strach a statečnost jsou často jedno a to samé. Buď se z tebe stane bojovník, anebo zbabělec. Jediným rozdílem je osoba, která sídlí uvnitř.

Smrt je jako stará přítelkyně, která přijde na návštěvu – někdy ve chvíli, kdy je očekávána ze všeho nejmíň, a jindy, když už se jí člověk nemůže dočkat. Není to ani poprvé, ani naposledy, co se staví, ale kvůli tomu není žádná smrt méně krutá nebo nemilosrdná.

„Máš na mě špatný vliv.“
„Ovlivnit se dají jen ti špatní, princezno.“

Nic není jednoduché. A když je, jen zřídkakdy to stojí za to.

Až půjdeš příště na Výšinu, obuj si pořádné boty a tepleji se obleč. Ty střevíčky by mohly být tvoje smrt a ta noční košile… zase moje.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *