7 nejlepších citátů ze Zloděje osudů

Magie. Kdysi ve světě lidí na Gambale zcela vládla, jenže jednoho dne se zničehonic vytratila a moc čarodějů pohasla. Teď hrozí, že se vrátí a uvrhne svět do chaosu, s jakým nikdo nepočítal ani v nejdivočejších snech. Do toho bůh Zyrzir přijde o mocné Kostky osudu. Jejich nalezením pověří Strážkyni Mlh Syhaiu, která zamíří právě na vnitřními boji zmítanou Gambalu, aby ztracenou zbraň určující chod dějin našla dřív, než bude pozdě. Pro lidi i pro bohy.

Zloděj osudů je první díl temné fantasy série o střetu božské a lidské touhy po moci

To lidé se touží vyrovnat bohům, ne bůh. Bůh sám, ten se jen vždy snaží být mocnější než ostatní, a pokud mu to panteon svou přehlíživostí a slepotou vycházející z nedostatku schopnosti vnímat důsledky svých činů umožní, zaslouží si padnout.

Magie není váza, co ji můžeme přemístit z místa na místo nebo jednoduše rozbít či obejít.

Je šílené myslet si, že na nějakých kostkách lze hodit štěstí, hlad, mor nebo třeba záplavu.

Kdyby vládly ženy, bylo by na světě mnohem míň válek a hlubokých jizev způsobených poraženou ctí a uraženou ješitností.

Říká se, že hlad žene vlky z lesa ven. (…) Vidím, že u tebe to platí naopak. Osamělý vlk už dlouho obklopený samými ovcemi nakonec za potravou míří zpátky do lesa.

Takhle uvažují všichni, kdo to nezažili. Nevnímali magii s každým nádechem vzduchu, nerespektovali vyšší moc, neuctívali bohy a jejich vůli. Generace, co bere historii jen jako báchorku pro občasné pobavení, ale nikdy ne poučení se z ní. Kdyby nebyli líní a trochu v ní hledali, nalezli by dnes odpověď na leckteré otázky, které je mnohdy trápí celý život.

Černé plachty, černé úmysly.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *