7 nejlepších citátů z Devátého spolku

Alex Sternová není zrovna typickou adeptkou pro studium na Yale. Právě naopak – bezcílně se potácí světem drog, ubíjejících zaměstnání a špatných rozhodnutí. Přesto dostane druhou šanci: stipendium na této prestižní univerzitě. V čem je háček? Během studia musí monitorovat podivnou činnost yaleovských tajných spolků, z nichž vzešli nejvlivnější lidé světa. Jenže brzy se ukáže, že jejich okultní aktivity jsou trochu silná káva i pro ty nejotrlejší…

Devátý spolek je mysteriózní román z prostředí elitní univerzity od bestsellerové autorky Leigh Bardugo.

Mors irrumat omnia. Smrt vyjebe s námi všemi.

Vy děcka si pořád hrajete s ohněm a pak zíráte, že vám shoří dům.

Záleželo by na tom, kdyby byla někdo jiný? Kdyby byla společenská, řekli by, že zapíjí bolest. Kdyby byla výborná studentka, řekli by, že ji ničil její perfekcionismus. Vždycky se dají najít důvody, proč dívky umírají.

Tohle dokáže magie. Odkryje, jaké srdce člověk míval, než ho život připravil o víru v možnosti. Vrací zpátky svět, po kterém touží všechny osamělé děti.

Klid je jako každý drogový rauš. Nevydrží. Je to iluze, něco, co se dá během okamžiku přerušit a navždycky ztratit. Jen dvě věci udrží člověka v bezpečí: peníze a síla.

Potřebuje ji a ona potřebuje jeho. Tak začíná spousta malérů.

Nemůžete si věčně zahrávat se smrtí a dráždit zmiji bosou nohou. Nakonec vás chňapne za kotník.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *