7 nejlepších citátů z Půlměsíčního města

Bryce měla perfektní život, skvělou práci a na programu jeden legendární večírek za druhým, jenže pak démon zavraždil její přátele a ona zůstala sama a zlomená. Když údajný zabiják skončí za mřížemi, ale zločiny pokračují, Bryce se pustí do vyšetřování. A hodlá se pomstít. Spolu s Huntem, padlým andělem obdařeným brutální silou, sestoupí do podsvětí města, které rozežírá temnota. Dokážou se zlu postavit dřív, než pohltí vše, na čem jim kdy záleželo?

Půlměsíční město: Rod země a krve je začátek temné fantasy trilogie od Sarah J. Maas.

S láskou je všechno možné.

Memento mori.
Pamatuj na smrt.
Měla to být výzva k veselí. Člověk měl každý okamžik uchopit, jako kdyby byl jeho poslední, jako kdyby nic nezaručovalo, že přijde zítřek.

O to v životě jde. Žijem, milujem a víme, že to celý může zítra pominout. Proto je všecko daleko vzácnější.

Je to symbol a symboly budou vždycky mít moc samy o sobě.

Na tom, že holky chodí pařit, není nic špatnýho. Nechápu, proč si svět myslí, že jo. Je to pro mě snadnější, když si o mně lidi myslí to nejhorší. Díky tomu poznám, co jsou doopravdy zač.

Protože předstíráš, že jsi oprsklá a líná, ale hluboko v srdci se nevzdáváš. Protože víš, že když to uděláš, tak vyhrají oni. Všichni ti kobromrdi, jak jim říkáš, vyhrají. Takže tím, že budeš žít a budeš se mít dobře, je grandiózně pošleš do prdele. Proto dál bojuješ.

Danika nebyla moje sestra ani láska, ale byla jedinej člověk, se kterým jsem mohla být sama sebou a nikdy mě neodsuzovala. Byl to jedinej člověk, kterýho jsem znala, kterej mi vždycky zvedl telefon, nebo mi zavolal zpátky. Byla jedinej člověk, díky kterýmu jsem si připadala odvážná, protože ať se stalo cokoli, ať to bylo sebevíc zlý, trapný nebo mizerný, věděla jsem, že je na mý straně. Že když všecko šlo do Helu, mohla jsem si s ní promluvit a věci se daly do pořádku.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *