5 názorů na Naše zakázané vášně

Pořád si nejste jistí, jestli si chcete přečíst Naše zakázané vášně od Chloe Gong? Třeba vás přesvědčí 5 názorů od Humbook blogerů, kterým jsme rozdali reading copies ještě před vydáním.

@ami.ma.fotak

Světoznámý příběh Romea a Julie, ale převyprávěný neotřelým způsobem – to jsou Naše zakázané vášně od Chloe Gong, které si nešlo nezamilovat. Přestože je primárně sledován vztah Romy Montagova a Juliette Caiové, dědiců dvou nejvýznamnějších gangů v Šanghaji, které si jsou po desetiletí největšími rivaly, zdaleka nejsou jedinými hybateli příběhu. Roku 1926 je všem jasné, že Čína ztrácí svou někdejší slávu, a právě toto neklidné období se autorka rozhodla ve své knize – velmi povedeně – prozkoumat. Všechny postavy jsou silné osobnosti a veškeré jejich interakce stojí za to. Každá scéna je vykreslena s citem do nejmenších detailů, že máte pocit, jako byste sami byli součástí děje, který nepolevuje ani na okamžik a až do posledních slov vás drží v napětí, co vlastně bude dál. Našim zakázaným vášním zkrátka nic nechybí a doufám, že se „samolepkou“ HumbookTipu se jim dostane tolik pozornosti, kolik si zaslouží, a ještě mnohem víc.

@mariells_journey

Retelling na Romea a Julie? To už je pro mě samo o sobě velkým WOW! Navíc v originálním prostředí Šanghaje 20. let, kde vládnou politické i kulturní boje a hlavně dva znepřátelené gangy. Uprostřed vší té vřavy řádí nákaza, kterou je potřeba zastavit a tento úkol nepřipadne nikomu jinému než našim hlavním hrdinům. Počítejte s tím, že kniha má pomalejší tempo a je bohatá na detailní popisy, což nemusí sednout úplně všem. Je podle mě ale nemožné si nezamilovat některé postavy a čím víc se blížíte ke konci, tím větší má příběh spád. Musím přiznat, že mě romantická linka mezi Romou a Juliette nakonec dojala. Bývalá láska, zrada, nenávist, tajemství… Jo, tento vztah je opravdu komplikovaný, ale budete to milovat. Závěr celé knihy mě neskutečně překvapil. Autorka rozhodně ví, jak nalomit čtenáře ke čtení dalšího dílu.

@knihomolka_veru

Milovníci temnější fantasy a retellingů zbystřete! V žánru, kde už pomalu začínají být příběhy stále jedno a to samé dokola, se objevila kniha, která vystupuje z řady a právem se stala desátým HumbookTipem. Retelling na Romea a Julii je totiž něco, co jsem doposud v žádné knize nečetla a Chloe Gong se povedlo napsat skvělou fantasy inspirovanou známým příběhem a zasadit ji do zajímavého místa a doby. Šanghaj 20. let minulého století byla rozhodně fascinujícím místem, ve kterém se mísila spousta kultur, a to celé dýchá i z tohoto příběhu. A i když bych preferovala méně politikaření a možná i ubrala pár stránek, originální námět a zpracování tyhle drobné nedostatky převálcovalo a já už se moc těším na druhý díl této duologie!

@_.about.books._

Naše zakázané vášně je kniha s celkem pomalým tempem, autorka ale dokáže skvěle popsat tu atmosféru, která v knize panuje a celkově celý ten svět. Na začátku chvíli trvalo, než jsem se začetla, jakmile se ale stalo, nemohla jsem přestat číst. Ke konci jsem se nestačila divit, jaká tam byla smršť událostí a také hlavně tomu konci.  Hlavní hrdiny, Romu i Juliette, a to i přes její někdy zbrklé chování, jsem si moc oblíbila. Nechybělo mezi nimi jiskření a moc se těším, jak se bude jejich vztah vyvíjet v dalším díle. Kniha je z části smyšlená (postavy, jména gangů atd. si autorka vymyslela), ale zakomponovala tam také i věci a události, které se ve 20. letech minulého století v Šanghaji opravdu děly. Pokud jste milovníky Shakespeara, Romea & Julie, 20. století, Šanghaje, fantasy a jestli máte dobrý žaludek, tak vám tuhle knížku můžu velmi doporučit. Za mě je to rozhodně zasloužený HumbookTip.

@lucyvknize

Přijít s něčím novým není lehké, ale Chloe Gong se to povedlo. Inspirovat se totiž Romeem a Julií, ale místo znepřátelených rodů tam dát znepřátelené gangy, pak monstrum, které zabijí (a fakt originálním způsobem!), a všechno to zasadit do Šangaje roku 1926?! K tomu vás příběhem budou provázet postavy, které si vás rozhodně získají, pokud máte rádi Šest vran. Jako vážně, pokud by Kaz dělal nějaký nábor nových členů, tak Roma s Juliette mají místo jasné. Romantická linka v Našich zakázaných vášní je mixem od nepřátelství k lásce a zakázané lásky (kdo by to byl čekal, že?), ale taky je tu LGBT+ reprezentace, za což rozhodně palec nahoru! Konec vás neskutečně naláká na druhý díl, ale žádný vyloženě cliffhanger, a pokud ne, tak si těch minimálně posledních 50 stran přečtěte znovu! A pokud jste jako já doteď považovali Marissu Meyer za bohyni retellingů, tak zkuste tenhle a možná objevíte její „sestru“!

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *