10 důvodů, proč si přečíst Čarodějku – Šepot kouzel

Existuje něco lepšího, než žít ve věži a učit se čarodějnictví? Eira z Čarodějky totiž přesně takhle žije… aspoň do chvíle, než je ohlášen Turnaj pěti království a všechno se obrátí vzhůru nohama. A pokud vás o přečtení téhle pecky nepřesvědčily předchozí dvě věty, mrkněte na celý článek. Pak už kouzlům neuniknete!

1. Škola pro čaroděje

Hlavní hrdinka Eira během celé knihy prochodí Čarodějnou věž křížem krážem, takže poznáte každé zákoutí. Čarodějové se tu učí, trénují, ale i jí a spí, takže s nimi na stránkách strávíte hodně času. Ale nebojte, nudit se rozhodně nebudete!

2. Knihomolství

Pokud čtete tenhle článek, nejspíš milujete knihy. A nebojte – Eira taky! Pořád má nos zabořený do nejnovějšího svazku, který ji zrovna zaujal. Díky tomu se dozvíte hodně o světě, kde se celý příběh odehrává, ale taky pochopíte, proč Eira dává přednost inkoustu na papíře před lidmi.

3. Pravý čas na turnaj…

… je přece vždycky, nebo snad ne? K příležitosti uzavření mezinárodní dohody se totiž císařský pár rozhodne uspořádat opravdu napínavou událost. Účastníci budou muset prokázat chytrost, šarm, ale i obratnost a kouzelnické dovednosti. Stránky budete otáčet jednu za druhou, protože tahle napínavá jízda vám nedovolí odtrhnout zrak.

4. Temná minulost v novém kabátě

Eira před třemi lety omylem zabila člověka. Lituje toho a už by to znova neudělala, ale tahle jedna chyba nad ní visí jako Damokůlv meč. Všichni se ji snaží chránit před světem, ale ona si to nenechá líbit. Konečně kniha, kde můžeme temnou minulost postavy sledovat i z jejího úhlu pohledu!

5. Brány nového světa

Pokud máte pocit, že tak promyšlené prostředí nemáme šanci prozkoumat v rámci jediné knihy, nemýlíte se! Autorka Elise Kova zasadila do svého kouzelného světa hned několik sérií, takže pokud se vám Čarodějka – Šepot kouzel zalíbí, rozhodně budete mít, co číst. A nezapomeňte si pořádně prohlédnout mapu, abyste se někde neztratili!

6. Vedlejší postavy

Ať už jde o Eiřinu rodinu, přátele nebo učitele, každá postava v téhle knize dostává svůj prostor a na stránkách knihy můžete sledovat její vývoj. Každý si tu najde někoho, s kým se dokáže ztotožnit.

7. Romantika taky bude!

A ne jen tak ledajaká! Kolem Eiry se točí rovnou elfský velvyslanec království Meru, které Eiru odmalička fascinovalo. Zároveň je ale nucená trávit dost času se svým spolužákem Cullenem, který si o sobě myslí, že snad celé věži vládne. Kdo si nakonec získá její srdce, to si budete muset přečíst sami.

8. Milujeme Frozen

Pokud na tuhle Disney pohádku taky nedáte dopustit, Čarodějka – Šepot kouzel se vám bude zaručeně líbit. Kvůli spoilerům vám toho nechceme moc prozrazovat – asi se prostě budete muset přesvědčit sami.

9. Plno citátů, které vás budou bavit

Třeba tenhle:

„V honu za pravdou buď opatrná. Jen zřídka bývá taková, jakou ji čekáš.“

10. Ten konec?!

My prostě potřebujeme další díl. A vy budete taky.

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *