Zkraťte si čekání na Stranger Things těmito 5 knihami

Stranger Things milujeme snad všichni. Tenhle seriál skvěle propojuje hned několik dějových linií v šokujícím finále. Každý si najde svou oblíbenou postavu (ehm ehm, Barb) a brzy se můžeme těšit na třetí sérii! Právě čekání na ni si můžete zkrátit pěti knížkami, které vám dneska představíme. Pokud milujete Stranger Things, tyhle příběhy vás zkrátka dostanou.

Série Nocte (Courtney Cole)

Pokud si potrpíte na trochu podivna a prolínání různých časových rovin, série Nocte vás určitě zaujme. Konec vás dostane do kolen a budete zpětně hledat nápovědy k zápletce, kterou nemáte šanci uhodnout. Tenhle šokující a neotřelý příběh by žádnému fanouškovi Stranger Things neměl uniknout, a tím spíš druhý díl s názvem Verum, kde hlavní hrdinka rozplétá ještě větší část své vlastní minulosti.

Replika (Lauren Oliver)

Bavily vás konspirační teorie o vládě ve Stranger Things? V tom případě je pro vás to pravé Replika od Lauren Oliver. Jedná se o sci-fi příběh psaný z pohledu dvou dívek, který se dá přečíst různými způsoby: buď můžete pohledy Gemmy a Lyry číst odděleně, nebo je střídat po kapitolách. V Haven Institutu se děje něco nekalého a protagonistky potřebují přijít té záhadě na kloub. Nedávno dokonce vyšlo pokračování s názvem Kopie, takže můžete rovnou zhltnout oba díly a odhalit všechna tajemství.

Milionkrát June (Emily Henry)

Zaujala vás tajemná atmosféra a náznaky magie v prvních dílech Stranger Things? Pak si nemůžete nechat ujít knihu Milionkrát June od Emily Henry. Tento příběh se řadí do magického realismu, ale nenechte se tou škatulkou odradit! Jedná se o nádherný čtenářský zážitek, zároveň čtivý román a k tomu se skvělou romantickou linkou.

Akta Illuminae (Amie Kaufmann, Jay Kristoff)

Pokud jste si zamilovali Darta, rozhodně byste si měli přečíst sérii Akta Illuminae – především druhý díl Gemina. Tam najdete tvory, kteří vám možná připomenou svět Stranger Things až moc… Víc snad netřeba prozrazovat. Tahle série by vám každopádně neměla uniknout – ať už Stragner Things milujete nebo ne (i když ten druhý případ si ani nechci představovat). Je to jízda od začátku až do konce a navíc za chvilku vychází závěrečný díl Obsidio!

Časoběžník (Ryan Graudin)

Další záhadnou knihou je jednoznačně Časoběžník, kde Farway, syn gladiátora z roku 95 a cestovatelky časem z roku 2354 na Titanicu potká záhadnou dívku. Ta mu otevře oči – ačkoli už o cestování časem věděl mnohé, najednou jako by všechno dostávalo úplně nový smysl.

P.S. Už mát funko Eleven a Steva? Tady s 15% slevou.

P.S.S. Kolikrát už jste viděli trailer třetí řady? ????

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *