Tyhle knižní postavy patří do Havraspáru

Moudrý klobouk promluvil a zařadil postavy z young adult knih i do Havraspáru! Do koleje, kde i vstup do společenské místnosti je výzva – musíte zodpovědět hádanku, jinak spíte na chodbě. Již tisíc let se nestalo, že by se vevnitř ocitl někdo, kdo do Havraspáru nebyl zařazen. Havraspárští se sami označují za ty nejosobitější, až možná trochu výstřední – jen v tom nejlepším smyslu slova! Koho jsme zařadili do Havraspáru my? A koho dalšího byste tam zařadili vy?

Na Maeganinu hlavu z Říkej tomu, jak chceš od Bridgit Kemmerer by Moudrý klobouk jen dosedl a už by hned hlásal „Havraspár!“ I když Maegan občas pochybuje, tak je neuvěřitelně a přirozeně inteligentní. A co víc – baví ji nasávat nové vědomosti, hledat nečekaná řešení a přemýšlet o věcech i z jiného úhlu pohledu.

Tak tady není žádných pochyb! Enola z Případu levoruké dámy od Nancy Springerové je sestrou Sherlocka Holmese a je ještě o něco vynalézavější než samotný Sherlock, protože ho byla schopná přechytračit. Několikrát! Jasný Havraspár. S touhle holkou byste se rozhodně chtěli vydat na přísně utajovanou misi – než byste se nadáli, bylo by vše vyřešené a šlo by se zase domů.

Kam by Moudrý klobouk zařadil Bree z Mýtonošů od Tracy Deonn? Bree je moudrá, inteligentní, nenechá si věšet bulíky na nos a dokud nezná odpovědi na své otázky, tak se nezastaví. Odpověď je jasná – byl by to Havraspár! Sem by totiž Bree zapadla a ani by nemusela přemýšlet nad hádankou, kterou by musela zodpovědět před vstupem do kolejní společenské místnosti.

Jen těžko byste zahlédli Animant, aniž by měla nos zabořený do stránek nějaké knihy. Neustále chce získávat nové informace a nasávat nové příběhy, přestože ví, že ani tři životy by jí nestačily k tomu, aby se toho dozvěděla tolik, kolik by chtěla. Ani tady by Moudrý klobouk neváhal a Animant z Kronik prachu od Lin Riny by poslal do Havraspáru.

Leigh Bardugo si zahrála na Moudrý klobouk a Nikolaje z Vlády vlků zařadila do Havraspáru. A my souhlasíme! Nikolaj byl obdařen přirozenou inteligencí a schopností racionálně uvažovat i v situacích, kdy by ostatní jen němě zírali. Tyto vlastnosti jsou rozhodně třeba, když chcete svou zemi dostat zpět na výslunní. No, a výstřední je na to taky dost.

I Sarah J. Maas si zahrála na Moudrý kloubouk a Azriela ze série Dvůr trnů a růží poslala do Havraspáru. A není se co divit. Azrielova mysl pracuji velmi rychle, prakticky okamžitě zpracovává informace a dokáže s nimi ihned pracovat. Díky tomu je rozvážný a taky má snad na vše odpověď. Tu správnou samozřejmě. Rozhodně se nesnažte ho přechytračit, s naprostou jistotou můžeme říct, že by se vám to nepodařilo.

Představte si situaci: jste sami a proti vám stojí zákeřná umělá inteligence, která se vás chce zbavit. Co uděláte? Kady z Illuminae od dua Jay Kristoff a Amie Kaufman si zachovala chladnou hlavu, i když byla o pár kroků pozadu. A během mrknutí oka dokázala vymyslet naprosto šílený plán, na který by byla hrdá samotná Rowena z Havraspáru. Právě sem by Kady Moudrý klobouk jistým hlasem poslal.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Jeden komentář: “Tyhle knižní postavy patří do Havraspáru”

  1. Maky napsal:

    Koukám, že bych měla v Havraspáru úžasné spolužáky. 😁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *