Staň se ambasadorem Humbooku 2022

Miluješ knihy? Chceš být s námi o kapitolu napřed? Nakouknout do zákulisí literárního světa? Možná máš vlastní blog, kanál na YouTube, stránku na Facebooku, knižní podcast, bookstagram a nebo šíříš své názory na knihy prostřednictvím TikToku. Chceš se posunout dál, poznat podobně nadšené a šikovné 😊 duše a proniknout do zákulisí Humbooku a všech jeho aktivit? Staň se ambasadorem Humbooku pro rok 2022 a buď u toho 😉

Ambasadorský program otevíráme již pošesté, tentokrát s malou obměnou. Především proto, že – podobně jako loni – někdy ani my sami nebudeme tušit, co nás vlastně čeká. Nicméně stejně jako v předchozích letech jsme se poučili z chyb, vyslechli připomínky našich minulých ambasadorů a připravili se na letošek nejlépe, jak jsme dovedli 😉 Někdy se nám možná budou plány měnit za pochodu pod rukama, takže je potřeba být flexibilní, ale o to lepší je pak pocit dobrého výsledku 😉

Staň se součástí Humbooku – čeká tě spousta výhod a zajímavých zkušeností. Ale také spousta povinností…

Co tě jako ambasadora Humbooku čeká?

 • Aktivně se zapojíš do příprav v podstatě všeho, co se během roku kolem Humbooku děje – HumbookAwards, HumbookStage, HumbookFest, merch, knihy a spousta dalšího. Vítáme nové názory, nápady a náměty a ty se tak těš se na pravidelné debaty s organizačním týmem 😉 Počítej s tím, že bychom se chtěli scházet online téměř každý měsíc, ať zůstaneme v kontaktu a můžeme stále vymýšlet skvělé věci.
 • Budeš informovat o důležitých akcích Humbooku na svém blogu nebo sociálních sítích. Za celou dobu ambasadorství s tebou budeme sdílet několik informací, které bys měl kreativně zpracovat a sdílet dál. Několik z nich je povinných (například sdílení eventu HumbookFestu, promo jeho programu nebo propagace některých knih) a je nutné o nich informovat na svých dominantních kanálech. Poté tu bude několik dalších novinek/úkolů, ze kterých si můžou vybrat, zda je sdílet chceš. Dohromady tě čeká něco okolo 12 výstupů za dobu, po kterou bude ambasadorský program probíhat. Na splnění výstupu budeš mít dostatek času, aby sis jej mohl připravit. Výstupy mohou být ve formě stories, příspěvku, nebo třeba TikToku. Je čistě na tobě, jak to pojmeš.

Pro účast v amabasadorském programu by ti mělo být 15 a víc let. V případě, že ti ještě nebylo 15 let, počítej prosím s tím, že k účasti v něm bude potřeba mít písemný souhlas tvých rodičů či zákonných zástupců.

Jaké výhody nabízíme našim ambasadorům?

 • Účast na HumbookFestu a dalších Humboočích akcích. A minimálně jedna taška plná dárečků 😊
 • Čekají tě 4 setkání (doufejme) offline s celým ambasadorským týmem a námi. A legendární dorty ve VinCaffé.
 • Staneš se tváří kampaní Humbooku. Máš tak možnost získat nové čtenáře, odběratele a followery. A k nim taky spoustu nových přátel, které baví to samé, co tebe. Minulí ambasadoři se vždy stali skvělými kamarády a partou, se kterou se stýkali i mimo naplánované merendy a po ukončení programu.
 • Budeš dostávat exkluzivní čerstvé informace dřív než všichni ostatní.
 • Pokud to jen trochu půjde, budeš mít možnost setkat se alespoň s jedním z autorů HumbookFestu a ostatními ambasadory už den před festivalem. Můžeš se ptát, fotit, diskutovat, nechat si podepsat (klidně všechny) knihy a poznat a užít si autora dřív a víc než všichni ostatní!
 • Pokud budeme s tvou prací opravdu spokojeni, uvidíme tvoje nadšení pro věc, píli a posun vpřed, je možné, ž ti na konci ambasadorského programu nabídneme spolupráci s Albatros Media.

Co tě jako ambasadora nečeká?

 • Rozhodně se nemusíš bát toho, že se staneš naší loutkou a budeš muset říkat vše tak, jak my chceme. Naopak! Komunikuj s námi upřímně a se svými followery tak, jako doteď. Nechceme tě měnit a věříme, že každý z vybraných ambasadorů může svým unikátním stylem Humbooku přidat na zajímavosti 😉
 • Nečeká tě nuda! Být ambasadorem je výzva.

Co se stane, když nebudeš plnit podmínky ambasadorského programu?

Takovou variantu si vůbec nechceme představovat! Jenže počet míst je velmi omezený a pokud by tě být ambasadorem nebavilo, nebo jsi z osobních důvodů nestíhal(a) a neplnil(a) tak podmínky programu, spolupráci ukončíme. Každý úkol má svůj deadline, do kterého je nutné ho splnit. Pokud ti budeme více jak dvakrát připomínat, že nemáš úkol splněný, tak se rozloučíme. Chceme mít v týmu lidi, na které se můžeme spolehnout, takže opravdu pečlivě zvaž, zda do toho jít.

Pravidla a harmonogram naší spolupráce:

Do 31. 12. 2021 odešli přihlášku. (Co musí přihláška obsahovat najdeš níže.)

Poté se my u nás v rámci HumbookTeamu poradíme a do 14. 1. 2022 vybereme ambasadory.

V ten den oznámíme výsledky všem přihlášeným, veřejně je ale budeme oznamovat až později. Do té doby je informace o tom, zda jsi ambasadorem Humbooku tajná a obzvlášť, pokud jsi uspěl(a), neměl(a) bys ji sdílet. To pak uděláme koordinovaně.

Po celý následující rok tě čekají nové informace, akce, brainstormingy a spousta dalšího. Vše budeme koordinovat ve skupině na Facebooku (je tedy nutné mít Facebook).

Po celou dobu očekáváme tvé zapojení.

PŘIHLÁŠKA

I v letošním roce přijímáme do ambasadorského programu POUZE 10 – 15 ČLENŮ, proto musí být přihláška opravdu vypovídající, abychom věděli, co od tebe v průběhu programu čekat. A proto je tu takzvaný modelový úkol 😊

Na něm uvidíme, jak máš v plánu nám své výstupy v rámci samotného programu odevzdávat a s jakou formou prezentace můžeme počítat. Buď kreativní! Popusť uzdu fantazii! A především… užij si to 😉

Modelovým zadáním je letos promo merche. Cílem výstupu je nápaditě představit merch, který právě vychází. Na úkolu se můžeš vyjádřit úplně jakkoliv, jen nezapomeň, že by měl zároveň sedět to tvé klasické tvorby. Nemusíš samozřejmě použít Humbook merch, pokud žádný nemáš – improvizuj 😉 Do přihlášky nám poté tento výstup odevzdej jako například fotku, nebo video i s popiskem,

který bys k tomu přidal/a. Forma je zcela na tobě, ale zajímá nás i text, který bys k fotce či videu napsal/a, abychom věděli, že i v textu dokážeš vyjádřit svou osobnost.

Mysli na to, že se nám každoročně přihlásí nespočet nadějných ambasadorů, mezi kterými chceš být vidět. Zaujmi nás, překvap nás, rozesměj nás… Prostě to udělej tak, abychom si řekli: JO! Tu/toho tam rozhodně MUSÍME MÍT!

Druhou důležitou součástí přihlášky je motivační dopis. Nemusí být dlouhý, ale měly by z něj vyznívat odpovědi na tyto zásadní otázky 😊

 1. Proč chceš být ambasadorem / ambasadorkou Humbooku?
 2. Proč máme vybrat právě tebe? Co tě v rámci ambasadorství nejvíce zajímá, baví a co by ses rád naučil/a?
 3. Máš nějaký nápad na besedu (téma, autoři), která by na některé z Humboočích akcí vážně neměla chybět? A co merch, jaký produkt bys rád přidal/a do naší sbírky?

Dále do přihlášky, prosíme, doplň také tyto další informace:

 1. jméno a příjmení
 2. přezdívku, pod kterou vystupuješ
 3. e-mail
 4. poštovní adresu
 5. telefon
 6. věk a datum narození
 7. zda jsi již v minulosti byli na nějaké akci Humbooku (případně kolikrát) – v minulých ročnících jsme nedoporučovali, aby se hlásili knihomolové, kteří byli v ambasadorském programu už několikrát, ale po změně programu jsme se rozhodli dát šanci všem a jestli věříš, že nám máš co předat, neboj se přihlásit. Ať už jsi někdy ambasadorem byl/a nebo by ses jím stal/a poprvé.
 8. odkaz na tvůj Instagram + počet fanoušků
 9. odkaz na tvůj Tiktok + počet fanoušků (pokud nemáš, nevadí)
 10. odkaz na tvůj Facebook + počet fanoušků (pokud nemáš, nevadí)
 11. odkaz na tvůj YouTube kanál + počet fanoušků (pokud nemáš, nevadí)
 12. odkaz na tvůj Blog + průměrný počet čtenářů na jeden článek (pokud nemáš, nevadí)
 13. odkaz na jakoukoli jinou sociální síť

Přihlášky či jakékoliv dotazy směřuj na e-mail humbook@albatrosmedia.cz

Hledáme blogery, youtubery, instagramery a jiné influencery z České republiky i ze Slovenska.

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *