Přežili byste v Tudorovské Anglii?

Jana Greyová má za sebou totéž, co řada šlechtičen před ní: svatbu s naprosto cizím mužem. Navíc má tu smůlu, že sňatkem se ocitla přímo uprostřed politického komplotu, který svrhl z trůnu jejího bratrance, krále Eduarda, a z ní udělal královnu. Na celých devět dní! Má opravdu vládnout, nebo řešit, že má hrad plný spiklenců a její novomanžel se ve dne proměňuje v koně?

Tenhle (ne)pravdivý příběh se odehrává v polovině 16. století a Jane Greyová je skutečnou historickou postavou… i když v knize Má Lady Jane se to celé seběhne trochu jinak. 🙂 Pokud jste se ovšem někdy natolik vcítili do postavy z románu, že jste celý příběh prožívali místo ní, určitě jste moc nepřemýšleli o tom, jaké by to doopravdy bylo žít v jejím světě. No, tak teď o tom zapřemýšlíme spolu. Přežili byste v Anglii za vlády Tudorovců? Udělejte si náš nový kvíz.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *