Představujeme letošní #HumbookStart

Co je #HumbookStart?

#HumbookStart jsme vymysleli vloni, abychom podpořili českou young adult scénu a pořádně představili nadějné mladé autory. Co si budeme povídat, debutanti to vůbec nemají lehké, i když jsou mnohé prvotiny fakt skvělé a zaslouží si vydání s velkou oslavou a ohňostrojem. ???? Minulý rok jsme startovali Martina Bečana, letos odstartujeme Petru Machovou, které před festivalem vyjde fantasy román Dračí město. Petru vybrali přímo naši ambasadoři, kteří dostali ukázky ze dvou skvělých debutů a rozhodovali o tom, co se vám bude víc líbit. (Vybírali fakt výhradně na základě textu, žádné další informace nedostali.) Všichni dohromady teď ručíme za to, že si Petřinu knížku nesmíte nechat ujít. Proč? Mrkněte na video.

O čem je Dračí město?

Ještěři, potomci Věčného ohně, vědí, jak splynout s davem. Jejich společnost však na prahu nového tisíciletí skomírá. Mezi jednotlivými rasami doutnají staré sváry — jedni se přizpůsobili lidem za cenu ztráty vlastní identity, jiní se skryli hluboko pod zemí, neteční k problémům povrchu. Ještěři, z jedné strany sevření lidmi a z druhé strany agresivními bestiemi, mají opravdu namále. Stačila by jediná jiskra a celý jejich zná

mý svět se zhroutí… pak se ovšem nelze divit, že někteří vezmou věci do vlastních rukou.

Lidská dívka Jana byla proti vlastní vůli proměněna v ještěra. Nabyté schopnosti ji ale vyděsí natolik, že uteče do lesa, kde narazí na chrám Temného draka. Neví však, že jí hrozí velké nebezpečí. A to, jakým způsobem mu bude čelit, může ovlivnit dokonce i celou ještěří civilizaci.

Kdo je Petra Machová?

Petra žije v Brně. Během studia na střední zdravotnické škole propadla kouzlu knih, především fantasy, sci-fi a hororů. V roce 2014 publikovala první povídku s názvem Osudová chyba, která vyšla ve slovenské antologii Posledná Pozemšťanka. V roce 2015 publikovala povídku Strážci hvězd ve sborníku Rozmarná fantastika, za niž byla nominována na cenu Akademie sci-fi, fantasy a hororu. Roku 2016 spatřila světlo světa povídka Mrtví se někdy vracejí ve sborníku Zombie apokalypsa. Román Dračí město je jejím knižním debutem.

Přijďte Dračí město i jeho autorku podpořit na HumbookFest. Velkou besedu jí chystáme hned na start festivalu.

Copyright foto: © Vladimír Jágr

další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *