Nej knihy se zakázanou láskou

O zakázané lásce se psalo již několik tisíciletí nazpátek a stejně jako tehdy, i teď je to jedno z nejoblíbenějších témat v knihách. A já se tomu vůbec nedivím – zakázaná láska dodává příběhu tu poslední špetku, díky které je příběh ještě napínavější, ještě čtivější a díky které knihu jen neradi odkládáme. Samozřejmě úplně nejlépe pojaté je to v Padesáti odstínech prokletých vran, o tom žádná. V článku vám doporučujeme dalších sedm knih, kde se zakázaná láska vyskytuje a díky kterým budete ráno unavení, protože vás udrží vzhůru až do ranních hodin.

Představte si, že jste urozeného původu a konečně se vám splnil váš sen: král vám vyzná lásku a vy tak konečně získáte to, po čem od dětství toužíte – srdce krále a vlastní korunu k tomu. A pohádky je konec… Jenže není. Hollis ze Zaslíbené se skutečně podaří upoutat krále, ale její srdce si není tak jisté, zdali krále skutečně chce. Neznámý návštěvník z cizího království ji fascinuje a Hollis tak začíná uvažovat, jestli po králi doopravdy touží a jestli jí cizinec stojí za ztrátu všeho, co dosud znala a měla.

Anthia z Bouřné vrány je nuceně zasnoubená se svým úhlavním nepřítelem – synem krále, který napadl její království a všechno zničil. Špetku naděje v ní probouzí až nalezení posledního vraního vejce. A setkání s někým, díky komu se cítí v bezpečí. Díky komu se necítí být tak sama. Někomu, kdo není její nastávající. Thia tak musí řešit nejenom to, jak zachránit svou zemi ze chřtánu uchvatitelů, ale také co má dělat se směrem, kterým se ubírá její srdce.

Překroč hranici a zabijí tě lovci. Takové je pravidlo. A Tierney z Prokletého roku ho neměla v plánu porušit, jenže má nepřátele mezi dívkami, se kterými musí strávit celý rok ve vyhnanství, aby se společně zbavily své magie. Kvůli jejich intrikám se ocitá mimo hranice tábora vydaná napospas krvelačným lovcům. Nikdo nepočítá s tím, že by kterýkoliv lovec nechal dívku naživu tak dlouho, aby mezi nimi mohlo něco vzniknout. Jenže Ryker není jako ostatní a místo, aby Tierney na místě popravil, jí zachrání život. Je nemyslitelné, aby mezi nimi vznikl jakýkoliv vztah. Nemyslitelné, a přesto ne nemožné.

Hrdinové a padouši. Černá a bílá. Světlo a tma. Nahoře a dole. Prostě věci, co se ve světě Renegátů nemíchají. Jenže pokud jde o Novu a Adriana, nic není černobílé. Nova je Anarchistka žijící dvojí život i jako Renegátka, Adrian je Renegát, ale v rámci své tajné identity pro záchranu občanů překračuje hranice zákona. Adriana a Novu to k tomu druhému táhne, ale jejich druhé stránky proti sobě každý den bojují. Blíží se den, kdy se hranice jejich světů protnou a budou nuceni vyložit svá tajemství, která je budou moci od sebe nadobro odtrhnout.

Kdykoliv ve městě Verity z Divoké písně dojde k vraždě, zrodí se monstrum. Aby toho nebylo málo, tak je Verity rozdělené na půl a mezi oběma polovinami dochází k neustálým potyčkám. Kate a August se správně nikdy neměli setkat. Ona jako dcera vládce Severní části a on jako syn vládce té Jižní. Ona jako člověk a on jako monstrum, kterého Kate už jen z principu nenávidí. Jenže Kate si o něm myslí, že je člověk a vidí ho takového, jaký doopravdy je. A August se nikdy necítil víc jako člověk, než když je vedle Kate.

Když si Kestrel z Kletby vítězů koupí na trhu svého vlastního otroka, nikdo nečeká, že by mezi nimi mohlo vzniknout něco víc. Jak by taky mohlo, že? Jenže Arin se nechová tak, jak by otrok měl a Kestrel se nechová tak, jak by pravá dáma měla. Z nečekaného přátelství se začne probouzet ještě něco nečekanějšího. A už tak složitou situaci ztíží dlouho chystané plány, které se dávají do pohybu. Plány, které Arina a Kestrel vzdálí ještě o něco více.

Ve světě Krásek, kde se lidé rodí šedí, je schopnost měnit vzhled i charakter lidí velmi vážená a vyhledávaná. Jediné negativum, které se k této schopnosti váže, je fakt, že takto obdaření jedinci nemohou navázat romantické vztahy. Takové pravidlo lásce moc nepřeje. Camellie to měla v plánu dodržet, jenže kdy takové plány vycházejí? Camellie se musí rozhodnout, zdali je ochotná kvůli lásce přijít o své schopnosti Krásky, nebo jestli láska stojí za jejich ztrátu.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *