#letnictenishumbookem Selekce

Taky se vám líbí koncept knižních štafet, který jsme nedávno s HumbookTeamem a Zuzkou vypustily do světa? Na prázdniny jsme mu vymyslely pokračování – projekt #letnictenishumbookem. Vybraly jsme si po jedné knize, kterou budeme číst, lepíkovat a opoznámkovávát v průběhu celého léta. Ke mně se dostala moje milovaná Selekce v brožované vazbě a chtěla bych vám dneska tak trochu ukázat, jak to s ní nakonec dopadlo.

Rozhodla jsem se (jako správná havraspárská studentka) rozvrhnout si čtení podle týdnů, abych si knihu hezky našetřila. Díky tomu jsem ji četla opravdu celé léto a ne jedno odpoledne. Rereading jsem si opravdu užila a kupodivu jsem přišla na chuť i zvýrazňování a poznámkám.

Na rozdíl od knižní štafety jsem se totiž nemusela držet jedné barvy, ale mohla jsem se vrátit ke svému zažitému systému, kdy každá barva znamená pasáže jiného druhu. Mám kód pro vtipné hlášky, krásně napsané věty, úryvky ze života, zajímavé myšlenky i geniální části… zkrátka a dobře, moje kopie Selekce vypadá trochu jako omalovánky.

Hlavičku každé kapitoly jsem si zdobila modrým fixem, kterým jsem si na začátek napsala datum rozečtení a na konec datum dočtení. Zároveň jsem popsala i okraje stránek – přidala jsem hashtag #letnictenishumbookem a svou přezdívku na Instagramu. Protože když už kniha byla barevná zevnitř, muselo to být vidět i zvenku! Občas jsem do knihy i kreslila, ale žádný velký umělec nejsem. Nakonec jsem se tedy ustálila u srdíček, která jsem přidala ke svým oblíbeným pasážím.

Projektu jsem se hodně věnovala i na Instagramu – zkoušela jsem se vtělit do role Americy (rozumějte: ve Photoshopu jsem na obálku přidala svůj obličej) a vysvětlila ve stories svůj systém lepíkování. Samotné čtení mě taky bavilo – už jen ty občasné pohledy lidí v metru stály za to. Pokud máte chuť si znovu přečíst nějakou svou oblíbenou knihu, doporučuji vám jít do toho naplno. Užijte si všechny ty lepíky, zvýrazňovače a poznámky. Je to totiž úplně jiná úroveň čtení.

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *