Harry Potter a Ohnivý pohár – kniha versus film

Jak dobře si pamatujete knižní příběh Harryho Pottera? Nejsou vaše vzpomínky náhodou trochu popletené jeho filmovou adaptací? Přece jen filmoví tvůrci změnili spoustu věcí… Otestujte své znalosti v dnešním kvízu, který jsme připravili k novému ilustrovanému vydání Ohnivého poháru.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

2 komentáře: “Harry Potter a Ohnivý pohár – kniha versus film”

  1. Filip Kučera napsal:

    Otázka č.4 (Harryho probuzení po snu s Voldemortem) má nepřesné a zavádějící odpovědi (technicky vzato není správná žádná): Odpověď 1 lze vyloučit, Harry o mistrovství věděl před příchodem pana Weasleyho z dopisů. Ale odpovědi 2 a 3 obě obsahují chyby, takže těžko říci, která je správná… Odpověď 2 (dle Vás správná) je chybná v tom ohledu, že vyznívá, jako když dopis paní Weasleyové dostal přímo Harry – dopis byl ovšem adresován a doručen Dursleyovým. Odpověď 3 je naopak chybná v informaci, že Harry se probudil s Hedvikou na hrudi – dopis od Rona doručil Pa(pu)šík zatímco Harry byl dole na snídani (kde jej Dursleyovi seřvali za to, že dal jejich adresu Weasleyovým.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *