Harry Potter a Ohnivý pohár – kniha versus film

Jak dobře si pamatujete knižní příběh Harryho Pottera? Nejsou vaše vzpomínky náhodou trochu popletené jeho filmovou adaptací? Přece jen filmoví tvůrci změnili spoustu věcí… Otestujte své znalosti v dnešním kvízu, který jsme připravili k novému ilustrovanému vydání Ohnivého poháru.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

2 komentáře: “Harry Potter a Ohnivý pohár – kniha versus film”

  1. Filip Kučera napsal:

    Otázka č.4 (Harryho probuzení po snu s Voldemortem) má nepřesné a zavádějící odpovědi (technicky vzato není správná žádná): Odpověď 1 lze vyloučit, Harry o mistrovství věděl před příchodem pana Weasleyho z dopisů. Ale odpovědi 2 a 3 obě obsahují chyby, takže těžko říci, která je správná… Odpověď 2 (dle Vás správná) je chybná v tom ohledu, že vyznívá, jako když dopis paní Weasleyové dostal přímo Harry – dopis byl ovšem adresován a doručen Dursleyovým. Odpověď 3 je naopak chybná v informaci, že Harry se probudil s Hedvikou na hrudi – dopis od Rona doručil Pa(pu)šík zatímco Harry byl dole na snídani (kde jej Dursleyovi seřvali za to, že dal jejich adresu Weasleyovým.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *