7 nejlepších knih, ve kterých hraje hlavní roli šlechta

Autorky young adult knih rozhodně šlechtu nevidí stejně jako většina Disney filmů (nebo teda aspoň tak 90 % z nich). Atmosféra, při které by si šlo zpívat veselé písničky po zámeckých zahradách? Ani náhodou. A to my rády! Připravili jsme si pro vás seznam těch sedmi nejlepších šlechtických prostředí a zápletek, které jsou spíš na té temnější straně spektra. Až na jednu výjimku, která potvrzuje pravidlo.

Dva královské dvory a Brie, hlavní hrdinka Prázdných slibů od Lexi Ryanové, je nenávidí oba. Protože v obou vládnou víly, které ona z hloubi duše nemůže vystát. Jenže aby zachránila svou sestru z rukou krále Temného dvora, musí se vydat na Světlý dvůr a předstírat, že se chce stát manželkou světlého prince. Je tak donucena se ponořit do královských intrik a naučit se v nich plavat.

Do současného světa nás přenese Tokijský motýl od Emiko Jeanové. Izumi totiž zjistí, že není obyčejnou studentkou! Ve skutečnosti je dcerou japonského korunního prince, což z ní činí princeznu. Izumi se proto vydává do země svého otce, aby poznala nejenom jeho, ale také své dědictví. Dostaneme tady náhled nejenom do japonské monarchie, ale také japonské kultury a prostředí.

Nikolaj z Vlády vlků od Leigh Bardugo je králem Ravky a čeká na něj těžký úkol. Země je po válce zdecimovaná, lidé demotivovaní a on musí jednat rychle. Přestože se obklopuje lidmi, kterým věří, nebezpečí na něj číhá na každém kroku. A to nejen od lidí kolem něj, co vyčkávají na příležitost v temných chodbách paláce, ale především od něho samotného.

Ve světě Z krve a popela od Jennifer L. Armentroutové hraje šlechta a královská krev velkou roli. Dvě královské linie bojují v tichosti proti sobě. Jedna se ukrývá a druhá vládne. Temný princ hledá pomstu za to, co mu bylo ukradeno a už je unavený z věčného skrývání. A do toho všeho staletí stará mytologie stále ovlivňuje lidské životy.

Královský dvůr v Elfhame, který vytvořila Holly Blacková ve své sérii Krutý princ, je velmi nebezpečný, úlisné víly si hrají s pravdou a přetváří ji k jejich prospěchu. Nikdo vám nepomůže a jako úspěch se může brát i to, že vám nikdo nebodne nůž do zad. Jaké to je, na takovém dvoře vyrůstat, odhalíte i v krásně ilustrované knize Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy.

V Dědictví krve od Amélie Wen Zhao se rozhodně neocitáte v pohádkovém prostředí. Je jedno, jestli se nacházíte venku v ledovém, nehostinném prostředí nebo v paláci prolezlém korupcí. Nikdy nevíte, kdy se vás někdo pokusí zničit. Ať už meči, nebo slovy. A běda, jestli se náhodou lišíte – třeba tím, že ovládáte nadpřirozené síly. Na obojí doplatí princezna Ana vládnoucí děsivé síle krve, kterou obviní z vraždy svého otce.

Následnická hierarchie? Tak to vás ve světě Laskavého jedu od Natalie Mae rozhodně nečeká. Královští dědici totiž o právo stanout na trůnu musí závodit a je jedno, v jakém pořadí se narodili! Dokonce je jedno, zdali jsou nemanželští. Zde si trůn musí zasloužit, a to si pište, že se kvůli tomu pořádně zapotí. Tady žádné padaní zlatých korun do klína nehrozí.

 

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *