7 nejlepších citátů ze Všech stránek Amelie

Amelia s Jennou zbožňují Kroniky Ormanu od záhadného, mladého spisovatele N. E. Endsleyho. Proto se nemůžou dočkat veletrhu, kde má vystoupit. Nakonec se s ním ale setká jen Jenna. Amelia na ni má vztek, jenže pak Jenna zemře při autonehodě. Když zoufalé Amelii přijde poštou limitované vydání Kronik Ormanu, rozhodne se najít odesílatele. Může to nějak souviset s Jennou? Stopy vedou až do knihkupectví na druhé straně země…

Nikdy není pozdě začít novou kapitolu. Všechny stránky Amelie jsou naším sedmým HumbookTipem.

„Nesnáším konce,“ prohlásí. „Nenávidím je. Když je nějaký příběh dobrý, tak nikdy není dost dlouhý.“

Je to nejkrásnější dívka, jaká existuje. Projasňuje všechno kolem sebe, protože je plná příběhů, a i když si myslí, že už jich víc nepojme, vpustí dovnitř další kapitolu a pak další. Protože taková ona je.

Jednorožci odejdou zachránit svět a vlkodlaci – protože jsou líný – se mezitím vloupou k nim domů a vyjedí jim celou spižírnu.

Čtení pro mě vždycky bylo spíš jako hraní videoher než sledování filmu, aktivní činnost, která mě fyzicky a emocionálně vyčerpávala.

Vytrhla jsem Frodovi prsten a osahala si nápis v elfském písmu. Upíjela jsem mléko, které si Děti z vagonu schovávaly pod vodopádem, půjčila si Harryho koště, když se učil s Hermionou, a hrála si s kočkami Bennetových, zatímco Elizabeth a její sestry tančily v Netherfieldu.

Jenže já nechci, aby byla každá fotka dobrá – chci, aby byla opravdová. Chci přesně zachytit okamžik, kdy jsem někde stála a všimla jsem si něčeho, co se mi zdálo hodné zvěčnění ve vší své pokroucené, nedokonalé kráse. Chci překvapit sebe samu a to dokážu, jenom když namířím fotoaparát a vyfotím to, co vidím před sebou.

Na knihách se mi líbí – líbilo –, jak se postavy ocitají v příšerně kritických situacích a čelí nepřekonatelným konfliktům, ale nakonec je to vždycky pro dobro věci. Teď nemyslím nutně šťastně až navěky, třeba to dokonce ani nedopadne dobře, vždycky jde ale o nevyhnutelné a pravdivé vyústění. Bolest vede k osobnímu růstu. Ztráta uvolňuje místo něčemu lepšímu nebo nezbytnějšímu.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *