7 nejlepších citátů z Říše upíra

Od posledního východu slunce uplynulo dvacet sedm let. Celou tu dobu vedli upíři válku proti lidstvu a nyní v moři temnoty přežívá jen pár jiskřiček světla. Gabriel de León je člen Stříbrného řádu, který měl bránit svět před stvořeními noci. Z bratrstva však zbyl už jen on a teď je nucen ve vězení vyprávět svůj příběh. Příběh o legendárních bitvách a zakázané lásce, o ztracené víře a nalezeném přátelství. A hlavně o poslední naději lidstva: grálu!

Říše upíra je temná fantasy sága začínající ve chvíli, kdy přichází konec lidstva.

Tvoje minulost je jako kámen, ale budoucnost jako keramická hlína. Ty sám se rozhodneš, jaký tvar svému životu dáš.

Když trávíme životy ve tmě, je vůbec divu, že temnota začne žít v nás?

Zavři člověka na sto let do místnosti s tisícovkou knih a pozná milion pravd. Zavři ho na rok do místnosti jen s tichem a pozná sám sebe.

Žádný hřích není tak nebezpečný jako ten, který si sami vybereme.
Žádný hřích není tak sladký jako ten, který sdílíme.

Žádná marnost není tak hluboká jako ta, které člověk čelí sám. Žádná noc není tak temná jako ty, co stráví o samotě. Ale člověk se naučí žít s jakýmkoli břemenem. Jizvy jsou nakonec tak silné, že se z nich stane brnění.

Neptej se mě, jestli Bůh existuje, ale proč je to takovej kokot.

To jsem nikdy nepochopil. Proč se na pýchu pohlíží jako na zlo. Pracuješ ze všech sil na něčem, co ti nejde jen tak samo od sebe? Tak to bys na sebe měl být kurva pyšný. Když se člověk na něco vysere, není z toho nic kromě nezískané znalosti.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *