7 nejlepších citátů z Říkej tomu, jak chceš

Rob býval populárním hráčem lakrosu, ale pak jeho otce chytili při zpronevěře a teď je z něj vyvrhel. Po tátově nepovedeném pokusu o sebevraždu se o něj navíc musí Rob s mámou starat. O Maegan si všichni myslí, že je snaživka, ale i ona má řadu tajemství a problémů. Když spolu Rob a Maegan během matematického projektu skončí ve dvojici, nejsou právě nadšení – vždyť toho o sobě navzájem dost slyšeli. Brzy ale zjistí, že mají víc společného, než kdy tušili.

Můžou dobré úmysly omluvit špatný čin? Říkej tomu, jak chceš je contemporary hit od autorky bestselleru Dopisy ztraceným.

Kdysi jsme byli z dvou odlišných světů: populární kluk a šprtka. Pořád jsme z dvou odlišných světů: dcera policajta a syn zločince.

„Když člověk všechno ztratí,“ řekne, „občas nevidí nic špatného na tom, vzít si trochu zpátky.“

Jenom proto, že má v něčem pravdu, ještě neznamená, že má pravdu ve všem. Člověk může mít pravdu a zároveň se chovat jako blbec.

„Nejsem ztracená. Chtěla jsem udělat správnou věc.“
„To chce většina z nás,“ odpoví posmutněle. „Potíž je v tom, že o tom, co je správné, můžeme mít každý odlišnou představu.“

Vlastně ani nevím, proč jsem jí napsal. Ale ne, vím. Ze zoufalství. Z potřeby poslat do světa slova a dostat odpověď.

Jedna volba neurčí celou tvoji budoucnost.

Někdy si myslím, že by se každej měl hezky dlouze podívat do zrcadla, než se pustí do někoho jinýho.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *