5 názorů na Na co slova nestačí

Rev Fletcher bojuje s traumaty z minulosti. S adoptivními rodiči po boku se mu to daří… ale s dopisem od jeho násilnického otce se vše vrátí. Emma Blueová radši programuje vlastní počítačovou hru, než aby čelila rozpadajícímu se manželství svých rodičů. Jenže ji kontaktuje online troll, kterého se začne bát. Když se Rev a Emma potkají, zatouží sdílet svá tajemství. Věci však začnou být nebezpečné – a jejich vzájemná důvěra projde tím nejtěžším testem.

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda číst Na co slova nestačí, mrkněte na 5 minirecenzí Humbook blogerů. Rozdali jsme jim reading copies a tady jsou jejich doporučení.

1. Lenny.cka

Tato knížka, nás milovníky YA literatury, zaručeně musí nadchnout, troufám si říct, že ještě více než první díl Dopisy ztraceným. Nad životy hlavních postav se snad doslova roztrhl pytel s problémy. Autorka otevřela novodobá témata jako je neznámá identita lidí na internetu, což za je za mě naprosto geniální nápad, jak ukázat světu problémy dnešní doby. Člověk si tak hned uvědomí, co se vlastně může stát, když důvěřujeme tomu druhému za monitorem a že i případná kyberšikana se musí řešit, na což hodně lidí zapomíná a bere to na lehkou váhu. Na druhou stranu poukazuje na to, jak člověk bojuje se svými démony, které se s ním táhnou od dětství, ale přitom stačí tak málo a zároveň tolik, aby už navěky zmizeli. Za mě se opravdu rychle čte, hltáte každé písmenko po písmenku a nemůžete se od ní odtrhnout. Na co slova nestačí je tím typem knihy, co dokáže rozplakat, zvednout hladinku adrenalinu v žilách, chytnout vás za srdíčko a nepustit. Takže si tohle rozhodně nenechte ujít!

2. Anet_z_knihy

Na co slova nestačí je emočně silná young adult contemporary, která vám otevře oči. Volné pokračování Dopisů ztraceným mě osobně lákalo více kvůli tématům, kterým se zde měla autorka věnovat. Rozvod rodičů, domácí násilí, úzkosti, deprese, problematika internetu či nízké sebevědomí mi je blízké a občas jsem si na některé z těchto věcí přišla sama. Hlavní hrdinové, Rev a Emma, vám dají naději, že na to nejste sami. Vždycky je tu někdo, kdo vám může pomoct. Čtivost, láska, pochopení a cit. Tohle dílo si budu pamatovat ještě hodně dlouho. A pokud si chcete pobrečet nebo jen potřebujete trochu podpořit – tohle je perfektní. Opravdu.

3. Lunar.bookworm

Na co slova nestačí bylo o něco víc heavy, než první knížka, což mi ale vůbec nevadilo a příběh jsem si fakt zamilovala. Rev mě zaujal už v Dopisech ztraceným, kde hrál takovou tu roli nejlepšího kámoše hlavního hrdiny, takže jsem byla nadšená, když jsem zjistila, že vychází knížka z jeho pohledu. Emma měla správnou girl power a byla strašně dobrá hlavní hrdinka. Jejich vztah byl neskutečně realistický a přidávám je na seznam svých oblíbených knižních párů. Jednou z vedlejších zápletek byla kyberšikana a já jsem fakt ráda, že tady byla zmíněná. Knížka má skvělé tempo, takže se dá přečíst klidně za jedno odpoledne. Za mě byla o něco lepší než Dopisy ztraceným a určitě jsem ji nečetla naposledy.

4. BookaholicJessie

Brigid Kemmerer mě dostala už podruhé! Obávám se, že mi nebudou stačit slova k popsání tak dokonalé knihy… Rozhodně to není žádná slaďoučká feel good romance, jak by se podle obálky mohlo zdát. Tahle knížka vás rozcupuje na malé kousíčky. A rozpláče. Řeší totiž dost vážná témata a to, čím si musí hlavní hrdinové projít, je síla. Jsem ráda, že se autorka nebojí načnout společenské problémy jako jsou předsudky, rasismus, kyberšikana, týrání dětí a další. Oceňuji i zdůraznění role rodičů a kamarádů. Hutnou atmosféru naštěstí odlehčuje fakt intenzivní love story, úžasný hlavní hrdina a perfektní dialogy. Takže nehrozí, že by vás knížka uvrhla do deprese. Prostě je jen snadno uvěřitelná, autorka totiž už poněkolikáté ukázala, že psát umí. Já doporučuji všem věkovým kategoriím, sama jsem o deset let starší než hlavní hrdinové a přesto jsem se do nich dokázala vcítit a příběh prožít se vším všudy. Stálo to i za ty slzy!

5. Booksdreamerss.r.o.

Příběhy Reva a Emmy mě chytil za srdce už od samého začátku, a pocit emocionálního napojení na ně sílilo snad každou přečtenou stránkou. Rozložení kapitol ukazující oba pohledy se autorce povedlo, a dalo mi to náhled na současná vážná témata z více úhlů. Spolu s nimi jsem pak prožívala jejich pády i vzlety, a také pomalou cestu za osvobozením se od tajemství a lží, která je tížila na bedrech. Nenalezla jsem ale jen chmurné části, byly zde i pasáže, jež mě uměli vykouzlit úsměv na rtech a někdy to přerůstalo i v hlasitý smích. Pocit po dočtení byl až neskutečný a samotný závěr byl velkou emocionální jízdou, která mě opravdu překvapila svým zvratem v událostech. Vše nakonec skončilo příjemným zahřáním u srdce, až ani jedno oko nezůstalo suché. Právě kvůli zvoleným tématům, kterých se autorka rozhodně nebojí je za mě knížka velkým doporučením.

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *