5 názorů na Jenom nestvůru

Ještě pořád nevíte, jestli si chcete přečíst Jenom nestvůru od Vanessy Len? Nechte se přesvědčit 5 názory od Humbook blogerů, kterým jsme rozdali reading copies ještě před vydáním.

@knihomolka.janca

Cestování časem, Londýn, netradičně pojatá magie, boj mocných rodinných klanů i milostný trojúhelník – to je recept, který si v prvním díle nové trilogie připravila americká spisovatelka Vanessa Len. Přičichnete k atmosféře devadesátek, nahlédnete za oponu mimo čas, a k tomu vám celý svět dokreslí velké množství detailů. Největší plus však i přes to všechno vidím ve velkém množství propracovaných a morálně šedých postav, protože právě ony mě nutily číst dál a dál. Chtěla jsem odhalovat jejich tajemství, chtěla jsem znát jejich motivace a sama jsem si mnohdy nebyla jistá, na čí straně vlastně stojím. Protože nic není černobílé, k cíli nemusí vést jednoznačně dobrá cesta a člověk se nemusí vždy zamilovat do toho správného. Celá zápletka o cestování v čase je neuvěřitelně chytlavá a osobně se nemůžu dočkat dalšího dílu. Protože ten konec? Připravte se na to, že po dočtení poslední věty budete mít v hlavě spoustu otazníků a jednoduše budete chtít víc… Jenom nestvůra je totiž vysoce návyková záležitost.

@terrathereader

Příběh odehrávající se v Londýně, se stopami historie, magie a hlavně cestování v čase. Tohle ale není kniha o nebojácné hrdince, která zachrání svět. Tohle je příběh Joan, která ze dne na den objeví nejen velké rodinné tajemství, ale hlavně ji zasáhne velká ztráta a také uvědomění, že v tomto světě je považována za nestvůru…

Jenom nestvůra je ve svém žánru hodně příjemná kniha. Je lehce předvídatelná, ale o to víc je zajímavá skrze charaktery postav, které nejsou černobílé, a úplně je člověk nedokáže hned odhadnout. Tématika cestování času, která bývá často ošemetná, je zpracována jednoduše a zároveň zajímavě s ohledem na morální stránku člověka. Protože i když je řečeno, kdo je tady hrdina a kdo nestvůra, nikdy to nemusí být úplně pravda.

@lostinfantasy_books

Co když se dívka, která se celé dětství chtěla stát superhrdinkou, dozví, že je nestvůra?

Jenom nestvůra je urban fantasy plná morálně šedých postav, které bojují za své vlastní cíle a vy si kolikrát budete klást otázku, kdo je v tomhle příběhu vlastně hrdina. Budete fandit nestvůrám, které stejně jako v reálném životě vypadají lidsky.

Celou dobu vás bude provázet odhodlaná Joan, sarkastický Aaron, atmosféra temného a deštivého Londýna, náznak milostného trojúhelníku a to nejdůležitější: cestování časem. Cestování časem zde ale není žádná procházka z jednoho století do jiného. Musíte kvůli tomu ukradnout čas jinému člověku, čímž ho můžete klidně zabít.

Jenom nestvůra je originální, má skvělá pravidla a už od začátku je plná akce a napětí. Jednoduše vás pohltí a vy si klidně necháte ukradnout těch pár hodin, které vám tahle knížka zabere!

@mala_knihomolka

Jenom nestvůra vás zavede do Londýna, který obývají mimo prostých lidí i nestvůry. Ale ne ledajaké nestvůry, vypadají přesně jako vy, ale dokážou cestovat časem. Věřte, že děj knihy vás naprosto pohltí. Neustále se zde totiž něco děje, ať už na povrch vyplouvají nová tajemství, tak ani o nečekané zvraty není nouze. Hlavní postava Joan nezapadá do své nestvůří rodiny tím, že se jí příčí to, co dělají obyčejným lidem a ač její nestvůří část cestování časem miluje, ta druhá část ví, že je to špatně. Přesto by pro rodinu udělala snad cokoliv a to se mi na ní líbilo. Milostné trojúhelníky většinou nemusím, protože se bojím, že postava skončí s tím, koho nechci, ale tady jsem zvědavá, jak se bude romantická linka dál vyvíjet. Napínavé, tajemné čtení, které vás pohltí a nepustí. Kdo je ten dobrý a kdo špatný? Za sebe můžu Jenom nestvůru určitě doporučit. Zasloužený jedenáctý HumbookTip.

@adel_the_knihomol

Jenom nestvůra mě velmi příjemně překvapila. Dvě věci, které jsou na téhle knížce nejlepší, jsou cestování časem a prostředí. Cestování časem sice není žádný nový prvek v knížkách, tady s ním autorka ale moc hezky pracuje, má to promyšlené a je vidět že nad tím opravdu přemýšlela, protože to dává smysl a slibuji vám, že všechny vaše otázky budou v průběhu čtení zodpovězeny. Londýn k celé knížce skvěle sedí, mohli jsme ho tady vidět v několika časových rovinách, což mě bavilo. Navíc je vykreslen dost ponuře a skvěle tak podtrhuje dějovou linku příběhu. Joan je jedna z těch hlavních hrdinek, která se svou magickou mocí neumí zacházet, jelikož je to pro ni úplně nové. Učí se za pochodu ať už sama nebo s pomocí ostatních – a my spolu s ní. Závěr se mi líbil a teď už jen doufám, že se u nás v budoucnu dočkáme dalších dílů.

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *