5 názorů na Baladu o ptácích a hadech

Je ráno v Den sklizně, který zahajuje desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow se v Kapitolu připravuje na svou jedinou příležitost získat slávu jako trenér, jeho šance jsou však mizivé. Dostal ponižující úkol trénovat největšího outsidera, splátkyni z Dvanáctého kraje. V aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo ni Coriolanus začne se svou splátkyní soucítit a stane před zásadním rozhodnutím: řídit se pravidly, nebo přežít?

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda číst Baladu o ptácích a hadech, mrkněte na 5 minirecenzí Humbook blogerů. Rozdali jsme jim reading copies a tady jsou jejich doporučení.

1. Michaelabooks

Jedna z nejočekávanějších knih je tady a byla to zase neuvěřitelná jízda! Hunger Games je jedna z top sérií vůbec a tento prequel mě velmi mile překvapil. Balada o ptácích a hadech je úžasná v tom, že se tady setkáváme s plnohodnotným příběhem, který nám odhaluje nový pohled na Panem, jak ho ještě vůbec neznáme. Cesta mladého Coriolana Snowa je plná tajemství, nečekaných zvratů, lží a přetvářek. V minulosti je na pokraji chudoby a bojuje o svou čest a místo v Kapitolu. Jako trenér má možnost si zajistit na akademii budoucnost a tuto příležitost nechce za žádnou cenu promarnit. Máme možnost poznat začátky Hladových her a pozorujeme je z pohledu tvůrců, což bylo neskutečně zajímavé. Objevují se tu nové důležité postavy, které jsem si hodně oblíbila. Lucy Gray, která nepatří do žádného kraje, má zajímavou osobnost a její písně vás provází celým příběhem. Spojují všechny nejasnosti a to dodává baladě na větší vážnosti. Autorka nám ukázala důležitost tohoto příběhu a všichni příznivci by ho rozhodně měli znát a dát mu šanci.♥

2. Boook.planet

Balada o ptácích a hadech byla doslova emoční horskou dráhou. Během čtení jsem zakusila snad všechny pocity světa – chtělo se mi smát, brečet, ale i křečovitě zatínat pěsti. A to raději ani nepočítám, kolik probdělých nocí jsem nad knihou strávila, protože ji prostě nešlo odložit. Suzanne Collins je literární bůh, dokáže vás do své reality tak ponořit, že všechno okolo přestane mžiku existovat. Celý koncept byl jednoduše geniální. I když já celou dobu fandila jenom Snowovi, jelikož mám slabost pro padouchy, aka bad boys v jedné osobě, sorry jako, i já podlehla jeho šarmu! Chápejte, tohle je must read pecka!

3. Divka.mezi.stranami

Myslím, že všichni jsme se trochu báli, jestli se Suzanne Collins jen nerozhodla těžit z popularity Hunger Games, ale po přečtení tohoto prequelu vám slibuji, že to tak není. Balada o ptácích a hadech je příběh plný skrytých významů, který vám osvětlí spoustu maličkostí z původní trilogie. Romantická linka přirozeně plyne a její aktéři se vzájemně skvěle doplňují, není příliš naivní, ale zároveň vám přes všechny nepříznivé okolnosti vykouzlí úsměv na tváři. Postavy jsou skvěle napsané, což dokazuje i fakt, že budete fandit hlavnímu hrdinovi, ačkoli víte, co se z něj v budoucnu vlastně stane. Ve výsledku mám z knihy opravdu dobrý pocit a mohu vám ji jen doporučit. Ovšem nečtěte ji v době, kdy nebudete mít moc času. Chuť přečíst si celé Hunger Games znovu zaručena.

4. Bunny_the_reader

Mysleli jste si, že o prezidentu Snowovi slyšíte naposled? Omyl, fanoušci třeste se. Mladý Corionalus Snow je během svých mladých let na akademii opravdu čistý jako padlý sníh. Vlastně jsem díky náhledu na jeho život dost začala sympatizovat. Autorka nám ukáže, jaký je vlastně v Kapitolu život a já nestačím zírat. Také jste žili v iluzi, že Kapitol je bohatý a dokonalý? Moje pocity byly zhnusení, lítost, nepochopení a zlost. Mladé děti, které znají jen to, co je naučilo město a rodina. Pohled na hladové hry z pohledu trenéra byl prostě skvělý. Spoustu nových informací, náhled, jak to vlastně všechno vzniká a dostává podobu finálních her. Musím uznat, že prostě miluju, jak píše Collins padouchy, protože tyhle postavy fakt budete nenávidět do morku kostí. Nechybí ani brutální vraždy, intriky a nečekané zvraty. Myslíte si, že už přišlo všechno? Ha, ne, děj opravdu vrcholí do poslední stránky. Návod, jak stvořit monstrum a padoucha v jednom.

5. Ann_reads_books

Balada o ptácích a hadech popisuje, jak se ze Snowa stal ten Snow, kterého známe z původní trilogie. Jak mu jeho okolí nedalo moc na výběr a i když s tím chvílemi bojoval, nakonec se rozhodl pro cestu, která mu byla vytyčena už od narození. Líbí se mi, že zde není vykreslen jako kladný hrdina, kterého máme obdivovat a fandit mu od začátku do konce (i když jisté sympatie jsem si k němu vytvořila). Při čtení jsem byla nadšená, že jsem se dostala zpět do světa Hunger Games a příběh krásně doplnil děj z původní série. Ke konci začala akce trochu váznout a už jsem nebyla tak napnutá, co přijde dál. S koncem jsem ale spokojená, protože Snow se projevil tak, jak ho známe a jeho postava byla připravena navázat na jeho dospělé já. Skvělé bylo, že příběh doprovázely texty písní, třeba píseň o oběšencově stromě, která ve mně vyvolala silnou nostalgii. Kniha je rozhodně nutností pro všechny milovníky světa Hunger Games. Mně se moc líbila a neskutečně mě navnadila na přečtení původní trilogie!

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *