10 důvodů, proč si přečíst Korunní princezny

Jak uvařit problém? Jako základ použijte dvě princezny, které vyrostly odděleně, a obě počítají s tím, že budou vládnout celému království.  Jednu vychovejte na zámku mezi šaty a plesy, druhou u čarodějnic na pláži s větrem ve vlasech. Pozor na míchání ingrediencí, může z toho vzniknout pořádný chaos! A my vás teď chceme prostřednictvím 10 bodů přesvědčit, že tenhle chaos jménem Korunní princezny rozhodně chcete číst.

1. Sesterské pouto

Na Rose a Wren stojí celá kniha, takže je jasné, že jejich sesterský vztah žene celou knihu kupředu. A to vlastně ve chvíli, kdy se ještě ani pořádně neseznámily. Každá té druhé totiž pěkně komplikuje život, a tak si na sebe stihnou vytvořit názor ještě dřív, než se doopravdy poznají. A co se stane potom? Toho by se měl bát celý svět, protože nic silnějšího než pouto dvou sester neexistuje.

2. Romantická motanice

Chtěli jsme napsat „romantická linka“, ale pak jsme si to rozmysleli. Láska je v téhle knize totiž překvapivě složitá, a navíc na druhou. Každá ze sester řeší svůj vlastní život odděleně (aspoň tedy po většinu knihy), a tak i se svým srdcem bojují samy. Proto si tuhle knihu oblíbí příznivci #odnenávistiklásce i #zakázanáláska!

zdroj: https://www.instagram.com/p/Cri4P-moaYu/

3. Čáry, máry, fuk

Zatímco Rose vyrostla v paláci, Wren prožila většinu svého života mezi čarodějnicemi. Díky tomu se magie opravdu nebojí a používá ji tak, jak se jí to hodí. V tomhle světě mají kouzla osvěžující podobu, snadno jim porozumíte a budete je chtít rozhodně začít ovládat taky.

4. Čte se to samo!

Vůbec nemá smysl se dívat, kolik mají Korunní princezny stran. Nebudete totiž mít problém je zhltnout za pár hodin, a pak si je možná hned budete mít chuť přečíst znova… u nás to tedy aspoň tak dopadlo. Tahle kniha je tak čtivá, že jsme úplně zapomněli na čas a ostatní povinnosti.

5. Spolupráce dvou autorek

Rose a Wren vznikly v hlavách hned dvou spisovatelek – Catherine Doyle a Katherine Webber – a na knížce je to rozhodně poznat. Příběh je promyšlený, postavy dávají smysl, a navíc má kapitola každé ze sester trochu jiný tón, takže si je rozhodně nemáte šanci plést.

6. Girl power

Možná si říkáte, že dát dohromady dvě hlavní hrdinky samo o sobě znamená, že by se kniha dala definovat výrazem „girl power“. Autorky to v případě Korunních princezen ale pozvedly na úplně jinou úroveň. Rose a Wren jsou totiž obě odhodlané dosáhnout svých cílů a nenechají se odradit vůbec ničím – natož tím, že by jim snad někdo tvrdil, že něco nezvládnou, protože jsou holky.

7. Intriky královského dvora

Když se Wren vloupá do paláce, předpokládá, že prostě bude hrát roli své sestry, a koruna jí spadne do klína. Brzy ale zjišťuje, že takhle to vůbec nepůjde. Život na královském dvoře není zdaleka tak jednoduchý a ona se rychle zamotává do chaosu, který někteří dvořané iniciují jen tak, pro zábavu. Jiní ovšem mají mnohem temnější zájmy a cíle…

8. Skvělé vedlejší postavy

Dvě sestry samozřejmě nejsou jediné postavy důležité pro náš příběh, a to je dobře! Je nám totiž jasné, že si zamilujete (nebo budete s radostí nenávidět) i další postavy, co se objeví v paláci i mimo něj. Naší favoritkou je třeba nejlepší kamarádka Rose, ale najdete tu i dva zvířecí charaktery, které budou hrát v ději důležitou roli.

9. Úsměv nebo záchvat smíchu?

Sarkasmus jde v Korunních princeznách asi úplně všem postavám – posuďte sami:

„Vzhledem k tomu, že se snažíme nevzbudit cestou podezření, radši bych za sebou osmnáct mrtvol nenechávala.“

10. Tohle všechno dohromady

Pokud teď kroutíte hlavou a nechápete, jak se tohle všechno mohlo vejít do jedné knihy a pořád dávat smysl, naprosto vám rozumíme. Je to chaos, ale funguje naprosto parádně. Rozhodně ale trváme na tom, abyste tomuhle našemu tvrzení nevěřili a radši to honem zjistili sami tak, že si Korunní princezny přečtete.

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *