Filmová Balada o ptácích a hadech vychází už tento týden!

Poslední noci moc nespíme. Skupinové chaty už máme ztlumené, jinak bychom si nikdy nepřestali povídat o scénách a hercích filmu. Některé členky HumbookTeamu se hodily marod už minulou středu. Dávají si samozřejmě rereading Balady o ptácích a hadech. A tento týden ve čtvrtek 16. listopadu to začne, v kině se poprvé podíváme na to, jak se zrodil prezident Snow. 

O čem Balada o ptácích a hadech je?

Na začátku příběhu se seznamujeme s Coriolanem Snowem, který se stává mentorem podivínky a splátkyně dvanáctého kraje Lucy Gray. Netrvá dlouho a oba si k sobě začnou nacházet cestu. Balada o ptácích a hadech ale stojí nohama na zemi, a tak můžeme sledovat Coriolana, který bojuje se soucitem k Lucy, a zároveň vlastní touhou po moci a Lucy, která do her přichází snad jako křehké ptáčátko, ale odchází s hady. Film má premiéru ve čtvrtek, HumbookTeam si už naplánoval maraton Hunger Games filmů a hned po něm rovnou vyráží do kina. 

Do té doby je ale ještě dost času. Tvůrci filmu a herci na nás naštěstí myslí, a tak si čekání zkracujeme spoustou videí z natáčení, nahlížíme do zákulisí filmového štábu na TikToku (doporučujeme taky sledovat herce Coriolana Toma Blytha a Lucy Gray, Rachel Zegler) a znovu nás dostává do kolen písnička The Hanging Tree. 

Jak se připravit na Baladu o ptácích a hadech?

Samozřejmě v tuhle chvíli už byste měli mít znovu přečtenou celou sérii Hunger Games (jestli nemáte, nevadí, bingněte to, ty knížky se čtou samy), ale čas na Baladu ještě máte. Ostatně jak doporučuje experte na Hunger Games Ola v listopadové merendě: „Pokud jste ji nečetli, panebože, přečtěte si ji.” 😀 A to už něco znamená! 

Nemůžeme vás ochudit ani o ten parádní trailer, který na Baladu vyšel. Ten trailer křičí: Když dáte dohromady Petera Dinklage, Toma Blytha, Violu Davis a Rachel Zegler, vzejde vám z toho film, na který se těší půlka planety. 

Než půjdeme zase číst, tak se s vámi podělíme ještě o naše oblíbené fotky a plakáty.

Tak ahoj v kině! (Pravděpodobně se tam uvidíme několikrát. 😀)

předchozí
další
Monča alias Foxorouš

Po pražských ulicích chodím jedině se sluchátky v uších – pravděpodobně mi zrovna hraje Aurora, The Lonely Island nebo The Paper Kites – zabalená v zemitých barvách a s vlasy…

více
Komentáře

Jeden komentář: “Filmová Balada o ptácích a hadech vychází už tento týden!”

  1. test napsal:

    test

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *