7 nejlepších citátů z Tajemství domu Thornů

Elisabeth si zvyká na nový život s kouzelníkem Nathanielem Thornem. S návratem jejich démonického společníka Silase ale přibývá i zvědavých novinářů. K tomu se na panství rodu Thornů začne dít cosi podivného: strážci zničehonic uvězní všechny obyvatele uvnitř. Kde se nachází zdroj magie, která je poblouznila? Odhalit ho nebude snadné – dům je plný tajemství a Elisabeth myslí jen na Nathanielovy polibky. A protože sídlo vyžaduje za svou poslušnost určitou cenu, jejich vztah projde zatím největší zkouškou…

Tajemství domu Thornů je doprovodná novela k fantasy bestselleru Kouzla rodu Thornů.

Třebaže se ke svým grimoárům choval dobře, po letech bez péče knihovníka nevyhnutelně chátraly. Hrstka z nich byla příliš náladová nebo v takové depresi, že se odmítala otevřít. Jeden z nich trpěl neurčitou alergií na pigmenty v sousedním svazku, která způsobila, že výbušně kýchal a rozstřikoval inkoustové kaňky po celé pracovně, a dalšímu na těle mokvala rána, jak se otíral o drsné místo na polici.

Možná že se nikdy nedozví, kdo to věnování napsal, kdy to bylo a komu patřilo, ale přes celou věčnost si s tím člověkem mohla krátce stisknout ruce. Sdílená láska k příbehům tak umožnila náhodné setkání duší.

Každý příběh nemá šťastný konec. Ale většina ano, pokud máš dost odvahy, abys jej dočetl až do konce.

Neexistuje nic takového jako dobrý démon, slečno. Jenom ti, co mají způsoby, a ti, co je nemají.

Nechci žádného nápadníka. Chci jen tebe, Nathanieli. Nestojím o život ohrožující hrdinské činy, o – o neocenitelné poklady, dokonce ani o světlo hvězd ve sklenici. Svůj názor jsem nezměnila. Pořád tě miluju. A je docela možné, že tě miluju ještě víc než před třemi měsíci.

„Kolik čarodějů při námluvách umíralo?“
„Značné procento. Ujišťuji vás, slečno, že to většinou bylo pro dobro věci.“

Kdykoli přistihla Nathaniela, jak se po ní ohlíží, srdce jí vynechalo úder. V žádném románu, který kdy četla, se nikdy nepsalo o tom, že zamilovanost má stejné příznaky jako otrava jídlem nebo chřipka.

předchozí
další
Áňa alias Áňa z papíru

Říká se mi Áňo, Ani nebo Anče (Kubo, Hajnej). V mé knihovně najdete zastoupení většiny žánrů, ale úplně nejraději mám dystopie a fantasy. Jsem Blíženec, to znamená, že se ve…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *