7 nejlepších citátů z Pozlacených

Šestnáctiletá Deka žije ve strachu. Během Rituálu čistoty musí prokázat, že se může stát plnohodnotnou členkou své vesnice. Když pak v den obřadu krvácí zlatě – démonickou barvou nečistoty – ví, že ji čeká něco horšího než smrt. Možnost uniknout strašlivému osudu přijde spolu se záhadnou ženou, která jí nabídne místo ve zvláštní císařské armádě. Nic však není takové, jak se na první pohled zdá, a Deka začíná odhalovat temný odkaz vlastních předků…

Jsou to dívky, nebo démonky? Pozlacené jsou začátek strhující fantasy, která vám vyrazí dech.

Máme na výběr. Jsme dívky, nebo jsme démonky? Umřeme, nebo přežijeme?

Fyzické tělo se uzdraví. Jizvy se ztratí. Ale vzpomínky jsou navždycky. I když zapomeneš, zůstanou uvnitř, hlodají tam a vynoří se, když to nejmíň čekáš.

Nikdy nezapomeň: pro stejný dar, za jaký tě teď oceňují, tě později zabijí.

Keita je stejný jako všichni ostatní, předkládá nám nemožné a říká tomu volba.

Každá dívka to zná zpaměti. Odříkáváme to, kdykoli vejdeme do chrámu, abychom si pamatovaly, že ženy byly stvořeny coby pomocnice mužů, podřízené jejich touhám a příkazům.

Nechci už další smrt, další bolest, chci mít život, a pořádný. Šťastný… Ale proto musím přežít. Všechny musíme.

Sloup za sloupem předvádí další a další ženy, představuje to, o čem by se mi ani nesnilo: kněžky, staršiny, písařky, všechno to, co vykonávají muži. Jsem čím dál rozčilenější, když mi dochází, jak důkladně byla moje mysl otrávena, jestliže mě šokuje, že vidím ženy v těchto pozicích.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *