7 nejlepších citátů z Nesmíš to vidět tak černě

Úžasná a ubitá. Přesně tak. Takoví jsme všichni. Je to lidské. Pojďme se z toho radovat, ne se toho bát. A nikdy se nestyďme, když nás život zrovna převálcuje a do sedla se vyhoupne naše ubité já. Je to normální.

Emocemi si musíš projít, ne je obcházet.

Tvoje problémy jsou opravdové, ať už s diagnózou nebo bez ní. K tomu, aby tvoje symptomy byly oprávněné a emoce důležité, nepotřebuješ žádnou diagnózu.

To nejdůležitější, co jsem se zatím naučila: Buď na sebe hodná. Nezlob se na pocity, co neovlivníš. Zkus si je spíš prožít. Zkus zjistit, kde se berou, zkus jim porozumět.

Je v pořádku nebýt v pohodě. Je v pořádku plakat. Je v pořádku mít vztek, poprosit někoho o pomoc, zůstat celý den v posteli. Je v pohodě, když mi to začne připadat vtipné. Je v pohodě nechtít o tom mluvit, začít chodit na terapii, brát léky. Je to v pořádku, je to lidské.

Začínám si uvědomovat, že všichni můžeme prožívat roky nehybnosti, a je jedno jestli následkem rozchodu, zármutku, nemoci nebo jen z důvodu potřeby se na chvíli zastavit. Začínám přicházet na to, že nehybnost nám může pomoct vyrůst. Nehybnost nám může pomoct objevovat. Je v pohodě se nikam nepohybovat.

Chovám sama k sobě hlubokou lásku a porozumění. Jen se k tomu většinou nemůžu dostat přes všechny ty sračky, pochyby a stres, co si sama působím, zmatek, paniku, utkvělý myšlenky.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *