7 nejlepších citátů z Národního opruzení 2

Konec dobrý, všechno dobré. Ale osud hrdinů Národního opruzení prvním dílem zdaleka neskončil. Tentokrát se musí popasovat s mocnostmi, které požírají lidskou mysl i duši. Je třeba se opět setkat ve stejný čas na jednom místě a bok po boku se postavit zlu. Ale jak, když Havlíček trčí v Brixenu, Johanka přišla o rozum, Božena se vzdala práva na štěstí a Tyl má co dělat, aby uživil své dvě ženy? Podaří se Nerudovi zlomit prokletí a udržet všechny naživu? A co vy – troufnete si jít za hranice faktů z učebnic?

Historii přepsat nelze, ale naše fantazie umí zázraky. Pokračování hitu Národní opruzení.

„A co teď dělají tví přátelé, tví příznivci? Kolik z nich si na tebe vzpomnělo? Kolikrát ti napsali? Myslíš, že za tebe v Praze bojují? Za tvůj návrat? Já tam byla po tom, co tě odvezli, Karle. Celé měsíce jsem musela poslouchat, jak si za svou konfinaci můžeš sám. Psali o tobě předčasné nekrology, i když věděli, že žiješ. ohřbili tě zaživa a ty je stále stavíš před svou rodinu?
„Nesuď je tak přísně, Julie. Lidé trpí deziluzí, mají strach.

„Miluji tě. Chci s tebou být do konce života. Toho druhého, aby nedošlo k mýlce.

„Pane, slibte mi, že na mě nezapomenete, až budete v Kutné Hoře.
„I kdybych chtěl, tak na tebe zapomenout nejde,usmál se Havlíček.

Láska si nic nedluží, ani si nevymiňuje. Láska je mnohem prostší, ta do vás uhodí jako blesk. Bum!

Božena společně se synem ztratila víru. Víru v lásku, víru ve štěstí, v dobré konce. Kolem ní se napínal pevný štít, jenž ji bude chránit od všeho, co člověka dělá člověkem. Ztratila schopnost milovat i soucítit, smát se a být vděčná.

„Vždyť ty žádného prince nepotřebuješ, Barunko, a nikdy jsi nepotřebovala. Jsi ta nejstatečnější a nejsilnější ženská, co znám. Jediný, kdo tě dokáže zachránit, jsi ty sama.

Ty bys byl schopný sám sebe obětovat?“ nevěřil Havlíček svým uším.
„Pro lidi, které miluju? Klidně.“
„Spíš už máš upito.“
„Ty snad ne?“

předchozí
další
Monča alias Iamabookoholic

Můj život není tak zajímavý jako životy postav v YA knížkách, a tak se to jejich čtením snažím vykompenzovat a představovat si, jaké by to asi mohlo být. Jsem zastánce…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *