7 nejlepších citátů z Na co slova nestačí

Rev Fletcher bojuje s traumaty z minulosti. S adoptivními rodiči po boku se mu to daří… ale s dopisem od jeho násilnického otce se vše vrátí. Emma Blueová radši programuje vlastní počítačovou hru, než aby čelila rozpadajícímu se manželství svých rodičů. Jenže ji kontaktuje online troll, kterého se začne bát. Když se Rev a Emma potkají, zatouží sdílet svá tajemství. Věci však začnou být nebezpečné – a jejich vzájemná důvěra projde tím nejtěžším testem.

Na co slova nestačí je volné pokračování Dopisů ztraceným a tentokrát je hlavním hrdinou Declanův kamarád Rev. Podle nás jsou Slova ještě lepší než Dopisy, a proto jsme je vybrali jako čtvrtý HumbookTip. Tady je 7 nejlepších citátů z knihy.

Věřím, že ty nejtišší chvíle jsou ty nejhlasitější. Tvoje mlčení mi říká víc než tisíc slov.

Pokaždý když se začnu litovat, tak mi dojde, že někdo jinej to má mnohem horší. A potom si připadám jako úplnej blb. A potom mu to začnu zazlívat, a potom se cítím jako ještě větší blb, že mu to zazlívám.

Všichni ostatní někdy odstrkujeme, jenom abychom viděli, že nás jistí.

Na internetu se spousta lidí projevuje moc hlasitě, a spousta moc tiše, ale my slyšíme jenom ty hlasitý. Musíme pokládat otázky, abychom slyšeli i ty tichý lidi.

Když jsem si představovala, jak se muchluju s klukem, nikdy to nezahrnovalo jiu-jitsu.

Mohl bys vidět celý život jako zkoušku. Nikdo nežije ve vzduchoprázdnu. Naše činy mají dopad na všechny kolem nás. Někdy si to ani neuvědomujeme.

Někdy si myslím, že lidi jsou tak zvyklí na negativitu, že pozitivní atmosféra jim je nepříjemná, nebo je dokonce děsí. Souvisí to s tím, o čem jsme mluvili. Když nevěříš ani živé duši, vkročit do neznáma je doopravdy děsivé.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *