7 nejlepších citátů z Mladokrevných

Kat a Taylor spolu mají sdílet pokoj na koleji a oběma je jasné, že to neskončí dobře. Zatímco pro Kat je prestižní upírská škola vykoupením ze života v chudobě a utajení mezi lidmi, Taylor má plné zuby konzervativních hodnot upírské smetánky. Pak ale Kat začne odhalovat tajemství krevní náhražky, kterou kvůli nebezpečnému viru všichni pijí místo lidské krve. Ačkoli jejich přátelství minule neskončilo dobře, Kat a Taylor musí spojit síly, aby rozkryly záhadu, která možná sahá daleko za hranice školy.

Mladokrevní jsou nový román pro všechny milovníky upírů na střední škole.

Jednoho dne si uvědomíte, že pokud něco chcete – pokud doopravdy něco chcete –, musíte o to usilovat. Dlužíte to sama sobě. Ano, je riskantní a nepříjemné a někdy bolestivé, když vám na něčem záleží, ale nikdy nedostanete, po čem toužíte, když si o to neřeknete. Jste nesmrtelná, Taylor. Ale to neznamená, že byste měla ztrácet čas.

Jedna noc – jeden polibek – přece nemohl změnit úplně všechno.

„Nezáleží mi na penězích.“
„To říkáš, protože je máš. Že na něčem nezáleží tobě, neznamená, že na tom nezáleží. Zamyslela ses vůbec někdy nad tím, jaké máš štěstí, že si můžeš vybírat, na čem ti záleží a na čem ne?“

Pokud může existovat lepší svět, musíme my být těmi, kdo ho vytvoří. Nehodlám trávit svůj nesmrtelný život čekáním na to, než to udělá někdo jiný.

Vážně ses právě omluvila za to, že brečíš? Co přijde dál, budeš se omlouvat za to, že máš moc ostré tesáky?

„Vylezeme tam.“
„Jsme upírky, ne spidermani.“
„Máš lepší nápad?“

„Nemůžeš si doopravdy myslet, že lidé jsou lepší než my. Byli jsme zrozeni, abychom jim sáli krev.“
„To pijavice taky.“

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *