7 nejlepších citátů z Klubu knihomolských srdcí

Tabby Brownovou už nebaví snažit se pořád někam zapadnout. Mnohem radši než na párty by si zalezla někam do koutku s dobrou knížkou. Nakonec se rozhodne přidat k partě, která je vlastně čtenářský klub. Co na tomhle mohlo špatně dopadnout? Přece úplně cokoliv, když jste člověk, kterému při seznamování s novými lidmi naskakuje husí kůže! Avšak na Olivii, Henrym a Edovi je něco, co ji přiměje dostavit se na další setkání. Dokáže Tabby popustit uzdu svému já a začít si užívat ten nejlepší knihomolský život?

Klub knihomolských srdcí je knihomolský příběh od booktuberky Lucy Powrie.

Světem panuje skálopevné přesvědčení, že v knihovně najde vždycky dobrou knihu každý vášnivý čtenář.

Mně teda připadá, že tihle mladí jsou stejně posedlí knížkami jako ty. A všichni potřebujeme mít kolem sebe lidi, kteří mají v životě nadšení pro stejné věci jako my. Vezmi si třeba pana Helstona. Máš před sebou nadšence pro zeleninu. Na místních soutěžích si získal spoustu přátel. Co z toho plyne? Nikdy není pozdě najít si ‚svoje‘ lidi.

Musela přemýšlet o Henrym. Nic v jeho chování nepůsobilo bezmyšlenkovitě, nechápala, jak může být neustále tak pozorný. Byl tišší než ostatní, ale přitom se jí zdálo, že nikdy není mimo, vždycky vnímal všechny a všechno. Věřil si, i když mu sem tam přelétl přes tvář záblesk pochybností nebo zaváhání. A nakonec jí došlo, že je prostě sám sebou, se svými silnými i slabými stránkami, které nijak nezakrývá. Je velmi upřímný. A tohle všechno se jí zdálo na hony vzdálené tomu, jak si právě teď připadala ona sama.

Ke spokojenosti by jí stačilo zůstat navždycky tady uvnitř jako v nějaké kukle, kde je jediným nepříjemným vyrušením písnička od One Direction z cédéčka, které jí každé ráno babička pouští na svém předpotopním přehrávači. („A víš, že se už dávno rozpadli, že jo?“ zeptala se jednou, na což jí babička naštvaně řekla, že to samozřejmě ví, a byla by jí vděčná, kdyby už před ní nikdy nemluvila o tom, že od nich „Wayne“ odešel, protože je jí to pořád ještě hrozně líto. Tabby se nenamáhala ji opravit.)

Přijď a pomoz nám ukázat světu, jak jsou knížky báječné!
(Literární snoby, odpůrce literatury ani žádné DOSPĚLÉ nebereme)
(Čokoláda zajištěna)

Jestli se letos o prázdninách alespoň jedno naučila, tak chápat, že každý má něco za sebou, nikdo to nemá v životě jednoduché. Jak se říká, nesuď knihu podle obalu.

Elizabeth Bennettová je nejlepší knižní postavou, jaká byla kdy stvořena. Odmítá se podvolit nátlaku, aby se vdala, je neuvěřitelně oddaná svým sestrám a poskytuje nemilosrdnou zpětnou vazbu panu Darcymu pokaždé, když se chová jako nafoukaný blázen.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *