7 nejlepších citátů z Duše krve a popela

Poppy už přežila ledacos, ale bitva, kterou bojuje po boku Casteela a dalších spojenců, teprve začíná. Bohové se probouzejí po celém Iliseeu i v říši smrtelníků a připravují se na nadcházející válku. Když však Poppy upadne do stáze, Cas čelí reálné možnosti, že by o ni mohl přijít. Proto se jí rozhodne připomenout, jak jejich společná cesta začala, a prozradí přitom o sobě věci, které ví jen Kieran. Epický milostný příběh Poppy a Casteela opět ožívá – tentokrát bude ale svou verzi příběhu vyprávět Hawke.

Jeho vzpomínky jsou poslední nadějí. Duše krve a popela je pátý díl bestsellerové fantasy série.

Ona… za to riziko stála. Jen aby měla šanci skutečně žít.

„Já ho nezabiju,“ odvětil jsem. „Jenom ho zavraždím.“
Kieran mi zastoupil cestu. „To je jedno a totéž.“
„Ne, není. Zabít někoho znamená, že to mohla být nehoda. To, k čemu se chystám, bude zcela úmyslné.“

Byl jsem hajzl a s Poppy jsem až příliš snadno zapomínal na to, kým doopravdy jsem. Bylo příliš snadné ztratit se v ní, zapomenout na všechny ty hnusárny, které mě k ní dovedly. Po Poppyině boku bylo zatraceně snadné… žít. A po tom jsem, pro lásku boží, toužil. Hrozně moc.

Neprošli jsme si stejnými sračkami, ale trauma je trauma. Na každého působí jinak, nicméně vždycky působí.

Nevěděl jsem, co to znamená. Nebo možná věděl, protože jsem poznal, že je to skutečné. To mezi námi. Její city ke mně. Moje city k ní. Tohle. Bylo to skutečné.

Popravdě řečeno, proces zamilovávání se do Poppy začal už v Masadonii. Jen mi dlouho trvalo, než jsem si připustil, že bych mohl být hoden lásky potom, co jsem ji zradil – po tom všem, co jsem udělal. Že si můžu bez váhání a podmínek dovolit milovat a být milován.

„Přijel jsem do Masadonie s jediným cílem na mysli,“ řekl jsem. „A tím jsi byla ty.“

 

předchozí
další
Terka alias Tessa Carter

Každý mě zná jako tu extrovertní osůbku, co vlastní přes 20 paruk. Jo, to jsem fakt já. Pro lidi na Instagramu jsem Tessa, přátelé mi ale říkají Tery nebo Terko.…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *