7 nejlepších citátů z Balady mrtvého světa

Před stovkami let rozdělila magická apokalypsa svět vedví. Hledačka Robin Pembertonová je odhodlaná zjistit, co se tehdy vlastně odehrálo. Neváhá proto cestovat do Starého světa, kde vrtkavá magie ještě funguje – a může i zabíjet. Kai Austern, kapitán jednotky strážců Hranice, o tom ví své. Jeho bratr vědkyni kdysi doprovázel a už se nevrátil. Když se Kai s Robin nečekaně ocitnou ve Starém světě plném nebezpečí, uzavřou křehké spojenectví. Dokážou odvrátit temnou hrozbu, která může pohltit celý kontinent?

Nezkrotná magie Starého světa povstává. Balada mrtvého světa je fantasy od první vítězky Hvězdy inkoustu.

Robin Pembertonová seděla ve stínu vysoké kamenné mohyly, tiše si broukala a vila věnec z lučního kvítí. Zaměstnala tím ruce i myšlenky, zatímco jí kapesní hodinky, položené na stehně, odpočítávaly čas smrti.

Je to jako házet si mincí s osudem, vaše strana je orel, stranou smrti je panna. A přestože víte, jak vyhodit minci do vzduchu, aby bylo štěstí na vaší straně, abyste tenhle den přežili, nakonec vám jednou přese všechny vaše schopnosti a štěstí padne ta druhá.

Jenže i ten nejsilnější strom se zlomí nebo vyvrátí, pokud se do něj dostatečně dlouho opírá vítr.

Musíte nejdřív řešit ty malé, malicherné problémy lidí, abyste pak mohla společně řešit ty velké, světové. Pokud u toho nezačnete, nikdy se nikam nepohneme.

K čemu moc, když si tě smrt stejně najde. K čemu láska, když tě rodina zradí.

„Nikdy bych nevěřil, že jste schopná takové krutosti.“ Nikdy by nevěřila, že jí jeho slova přinesou tolik hanby a bolesti.

Neměla by ses tím nechávat tolik rozhodit, Robin. Rozbouřené emoce vedou ke špatnému ovládání. Špatné ovládání vede k unáhlené akci. Co je ti po jeho uznání? Oba víme, že s tebou jde jen proto, že chce vědět prav­du o bratrovi. Že se chce ujistit, že jsi ho nezabila. Nic víc v tom není.

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *